SÖZLEŞMELİ OĞRETMENLERİN ÖZÜR GRUBU YER DEĞİŞİKLİĞİNDEN FAYDALANABİLMESİ İÇİN BAKANLIĞA BAŞVURDUK

Anadolu Eğitim Sendikası sözleşmeli öğretmenlerin de özür grubu yer değişikliklerinden faydalanabilmesi için bakanlığa başvurdu.

Sendika 10.01.2023, 22:56
SÖZLEŞMELİ OĞRETMENLERİN ÖZÜR GRUBU YER DEĞİŞİKLİĞİNDEN FAYDALANABİLMESİ İÇİN BAKANLIĞA BAŞVURDUK

Sayı:116-23/7506      

   Tarih:09/01/2023                                                                               

Konu: Kadroya geçecek olan sözleşmeli öğretmenlerin özür grubu yer değiştirme işlemleri

  T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NE

    Personel Genel Müdürlüğünün yayımlamış olduğu 2023 Yarıyıl Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu genel açıklamalar bölümü 3. Maddesinde   “652 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 4 üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yapanlardan, ön başvurunun son günü olan 6 Ocak 2023 tarihine kadar üç yıllık çalışma süresini tamamlayan ve öğretmen kadrosuna atananlar bu duyuru kapsamında başvuru yapabilecektir. ” denilmektedir.

       Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 28.11.2022 tarihli Kabine Toplantısı sonrasında sözleşmeli personelin memur kadrolarına atanmalarına ilişkin açıklama yapmıştır. Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı, sayıları yaklaşık 227 bin olan ve 3+1 modeline göre istihdam edilen sözleşmeli öğretmenler, sağlık personeli ve din görevlilerinin de süre aranmaksızın hemen kadroya geçirilmesi, hususunda duyuruda bulunmuş olup duyuruda sözleşmeli öğretmenlerin kadroya alınacağı tarih belli değildir.

     Hali hazırda kadroya geçebilecek durumda olan sözleşmeli öğretmenler 6 Ocak 2023 de biten birinci aşama aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme başvuru yapamamışlardır.

      Yaşanan mağduriyetin giderilmesi için kadroya geçiş işlemlerinin ivedi şekilde tamamlanarak. Sözleşmeden kadroya geçecek olan öğretmenlerin 2023 yarıyıl tatili öğretmenlerin aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirme işlemlerini yürütebilmesi için ilgili duyuruda açıklanan tarihlerin güncellenerek başvuru yapabilmeleri hususunda,

Gereğini talep ederiz.

banner183
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 06 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı