ŞUBE MÜDÜRLERİ VE ŞEFLER O SENDİKAYA YÖNELİYOR

Şube Müdürü ve şeflerin son zamanlarda tepki amaçlı olarak sendikalarından istifa ederek Liyakat-Sen'e geçtikleri gözlemlenmiştir.

Sendika 30.09.2022, 21:46
ŞUBE MÜDÜRLERİ VE ŞEFLER O SENDİKAYA YÖNELİYOR

Kamu yönetiminde kurumsal hafıza ve mevzuatsal donanımıyla gerek vatandaşa hizmet noktasında gerekse kurumsal işleyişte en öncelikli müracaat merci  olan şube müdürleri ve şefler maalesef son zamanlarda bazı meslek gruplarına yönelik yapılan iyileştirmelerden bırakın nasibini almayı kendilerinden astı konumda olan bazı unvanlardan daha az ücret alır duruma gelmişlerdir. yetkili sendikalar ve diğer "büyük sendikalar" sendikal politikalarını nimet külfet dengesine göre değilde bağımlı olduğu siyasi iradeye ve üye potansiyeline göre şekillendirmiş olmaları şube müdürlerinin ve şeflerin göz ardı edilmelerine neden olmuşlardır

Yaptığımız araştırmalar neticesinde Şube Müdürü ve şeflerin son zamanlarda tepki amaçlı olarak sendikalarından istifa ederek Liyakat-Sene geçtikleri gözlemlenmiştir. yaptığımız tespitler neticesinde yıl içerisinde Liyakat Sene 20nin üzerinde Şube Müdürünün üye olduğu anlaşılmıştır. Üye sayısının az olmasına rağmen şube müdürleri ve şeflerin Liyakat sen:i tercih etme nedenleri araştırıldığında açtığı ve kazandığı davalar başta olmak üzere Cumhurbaşkanlığı Personel ve Prensipler Başkanlığı ve Çalışma Bakanlığı nezdinde yaptığı çalışmalar öne çıkmaktadır.

Şeflerin özel hizmet tazminatı 3600 ek gösterge mağduriyeti ile Şube müdürlerinin maka

banner183
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 01 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı