Yıldız İsveç’e Seslendi: Terör Sevici ve Saygısız Tavrınla NATO Kapısı’nda Daha Çok Beklersin

Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, İsveç polisi tarafından Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği önünde kutsal kitabımız Kur'an-ı Kerim'in yakılması eylemine izin verilmesine sert tepki göstererek “Bu izin İslam’a karşı işlenmiş bir insanlık suçudur. Ey İsveç bu tavrında NATO kapısında daha çok beklersin” Dedi.

Sendika 22.01.2023, 23:09
Yıldız İsveç’e Seslendi: Terör Sevici ve Saygısız Tavrınla NATO Kapısı’nda Daha Çok Beklersin

NATOya girmek için Türkiyenin onayına ihtiyaç duyan İsveçte skandalların ardı arkası kesilmiyor. Başkent Stockholmde Cumhurbaşkanı Erdoğana yönelik çirkin eylemin ardından bu kez de İslama olan düşmanlığıyla bilinen, aşırı sağcı ve ırkçı Sıkı Yön Partisi lideri Rasmus Paludan’ın Stockholmdeki Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yakma istediğine polisten onay çıkmasına sert bir tepki gösteren Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız “Bu yaşananlar İslam’a ve kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e karşı nefret eylemleridir ve insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur. İsveç yetkilileri derhal bu akıl tutulmasından dönmelidir.” Açıklamasında bulundu.

Kutsal kitabımız Kuran-ı Kerime yönelik alçakça bir eyleme izin veren İsveç Hükümetini ve polisini kınayan Yıldız “Terör sevici İsveç hükümeti düşünce özgürlüğü bahanesi ile milyonlarca Müslümanın değerlerine, kutsal kitabına saygısızlık edilmesine izin veriyor. Müslümanlar olarak yapılan bu alçakça saldırıyı lanetliyoruz. Teröre desteğin, kutsal değerlere saldırının bahanesi kesinlikle düşünce özgürlüğü olamaz. Avrupa bu köhnemiş zihniyetten derhal vazgeçmelidir.” İfadelerine yer verdi. 

Avrupa’da terör seviciliğinin ve İslamafobinin her geçen gün tırmandığına dikkati çeken Yıldız “İslamofobi ve teröre destek Batı’da adeta siyasi bir endüstri haline gelmiş bulunuyor. Bu endüstri gerçekleri perdelemek, hakikatleri çarpıtmak, teröre desteğini meşrulaştırma amacına hizmet etmektedir. Teröre destek verenler bilmelidir ki destekledikleri terör bir gün kalkıp kendilerini de vuracaktır. Batı, ya Müslümanlarla birlikte yaşamayı değerlerine saygı göstermeyi öğrenecek ve Müslümanları kabullenecek ya da etrafına yüksek duvarlar öre öre adeta bir zindana çevirdiği karanlık ülkesinde cehennem yalnızlığına mahkûm olacaktır. İsveç dini değerlerimize saygısızlığa, terör seviciliğine devam ettiği sürece Türkiye’den NATO için kesinlikle onay alamayacaktır.” Açıklamasında bulundu.

İslamın sevgi ve merhamet dini olduğunun altını çizen Yıldız “Bizler Hz. Musa’ya da, Hz. İsa’ya da sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’e de   (SAV) kutsal kitabımız Kur’a-ı Kerim’e de kimsenin hakaret etmesine izin vermeyiz   Müslümanlar olarak tahriklere gelmeden sağduyu ve aklı selim ile Avrupa’nın bu saldırgan, provokatif tavrına karış da dik durmalıyız. Ancak şu da bilinmelidir ki Yüce Kitabımıza, Peygamber efendimize (sav) değerlerimize yapılan hakaretler karşısında hiçbir Müslüman sessiz kalmayacaktır. Tüm Müslümanlardan bu tür tahriklere sağduyu ve İslam dininin bizlere öğrettiği hassasiyetle yaklaşmalarını rica ediyorum. Bizler sevgi ve merhamet dini İslam’ın temsilcileriyiz. Biz kimsenin peygamberine kitabına küfretmeyiz ne bizim ne de bir başka inanç grubunun inancına kutsalına hakaret edilmesine de kesinlikle izin vermeyiz.” İfadelerine yer verdi.

banner183
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 06 Şubat 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı