Yukardan bakınca “komik-sen” aşağıdan bakınca “trajik-sen”

Türk Eğitim Sen genel Başkan Yaşar ŞAHİNDOĞAN'ın Ali YALÇIN'ı hedef alan sözlerine Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü KOLUKISA'dan cevap geldi. KOLUKISA :Yukardan bakınca “komik-sen” aşağıdan bakınca “trajik-sen” açıklamasında bulundu.

Sendika 12.01.2021, 02:36
Yukardan bakınca “komik-sen” aşağıdan bakınca “trajik-sen”

Memur Zammı tartışmalarının ardından  İki Konfederasyon olan Kamu Sen ve Memur Sen arasındaki söz düellosu bitmek bilmiyor. peş peşe açıklamalarbirbirini kovalıyor derken Bugün Habertürk Yazarı Nagehan ALÇInın Öğrtmenlerle ilgili çirkin sözleri üzerine açıklama yapan Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali YALÇINa eleştiri Türk Eğitim Sen Genel Başkan Yardımcısı Yaşar ŞAHİNDOĞAN. Muhatabın Kim Ali Bey? açıklamasıyla tepki göstermişti. 

ŞAHİNOĞDANın bu açıklamasına cevap gecikmedi. Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Şükrü KOLUKISA : "Muhatabım sizsiniz" diyerek devap verdi. 

Şükrü KOLUKISA sosyal medya hesabından şu açıklamaları Yaptı: 

Bir gün olsun işverene cümle kurmadan, hatta kur yapmayı da elden bırakmadan, bir türlü kurtulamadığınız kompleksinizle en büyük sendikaya saldırarak önem devşirmeye çalışıyorsunuz. Sendikacılıkta bizim mihenk olduğumuzu siz de biliyorsunuz !

Bizim kişilere odaklı değil ilkelere dayalı tavrımızı ideoloji distribütörlüğü yapanlar, talimatla başkan atayanlar, kongresinde dayak atıp dayak yiyenler bilemez.

Bakanların makam araçlarında taşıdığı formlarla yetkiyi soldan/sağa alıp sonra da toplu görüşme masasında işverenden ekonomi masalı dinleyip kalkanlar, piyasaya sürdükleri sahte evraklarla eğitimcileri asla kandıramazlar.

Millet adına kritik dönemlerde adres kaydı bulunamayan, risk zamanı konjonktürel olmayı kar sayan, salgın süresince hiç bir yaraya merhem olmayanlar sadakat/samimiyet testinden sınıfta kalırlar. 15 Temmuz gecesi evinde oturup sonuç bekleyenler, bu söküğü ömür boyu dikemezler.

2010 Referandumunda emir aldığı parti ‘hayır’ dediği için kamu görevlilerine toplu sözleşme hakkı tanıyan yasaya hayır oyu verenler, yani emekçilerin pazarlık masasına bu yasaya hayır diyerek ihanet edenler, sendikacılık adına tek kelime edemezler.

Tarihleri boyunca insanların kişilik haklarına saygı duymamış, kendinden olmayan herkese hakaret etmiş olanlar, yeryüzünde hiç kimsenin hiçbir hakkını savunamazlar. Eğitimciler de bunu görüyor, böyle inanıyorlar.

Yukardan bakınca “komik-sen” aşağıdan bakınca “trajik-sen” Bakın bayım, Biz polemiklerden ürettiğimiz illüzyonla değil, alnımızdaki terle yürüyoruz.

Bir gün olsun sendikacılık yapmadan; nobran üslubunuzla nefret yayarak, ideoloji pazarlayarak, kendi sığ sularınızda polemik arayarak, yetersizliğinizi de yaygara yaparak örttüğünüzü sanıyorsunuz. Yanılıyorsunuz ! Bakın bayım, bazen anlamıyorsunuz muhatabım sizsiniz!

@mysdgn

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (6)
Hoca 2 hafta önce
Birbirinizle uğraştığınız kadar bir de öğretmenlerin özlük haklarıyla uğraşsanız keşke
Eğitim bir sen üyesi kadrolu öğretmen 2 hafta önce
Şükrü Kolukısa bey efendi bende eğitim bir sen üyesi bir öğretmenim , aldığım maaş ortada geçinemiyorum. Ne yapmalıyım bilemiyorum. Elimden başka işte gelmiyor. Soruyom sana.,.....
Hoca 2 hafta önce
Sayın başkanım kalemine yüreğine sağlık bazılarına ok gibi saplandı...
Davut 2 hafta önce
Son günlerde bu sitede moda oldu "ben de Eğitim Bir Sen liyim ama" diye başlayan eleştiriler. Hayır kardeşim siz Eğitim Bir Sen li falan değilsiniz algı yapıyorsunuz riyakarlık yapıyorsunuz.Herkes kendi işine baksın.
Mehmet Akif İnan 2 hafta önce
Yetkili sendika konuyu saptırma. Öğretmeni acınacak duruma düşürdünüz. Allah en kısa zamanda müstahakkınızı verecek. Kamu Sen e sataşarak suçunuzu örtemezsiniz. Öğretmenler aç. Sahi siz ne kadar maaş alıyordunuz
Öğretmen 2 hafta önce
Başkanım bu mükemmel yazınız trajik sene müthiş kapak olmuş. Bence çerçeve yapıp baş uçlarına asmalılar. Belki feyz alırlar.
12°
açık
Günün Anketi Tümü
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
Namaz Vakti 25 Ocak 2021
İmsak 06:46
Güneş 08:14
Öğle 13:21
İkindi 15:55
Akşam 18:19
Yatsı 19:42