Ali YALÇIN: Enflasyon Farkı Tarihe Gömülmeli

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN bugün açıklanan enflasyon rakamları nedeniyle Memurun Enflasyon farkını hakettiğini ama toplu sözleşme masasında zammı enflasyon farkı değil masanın tarafları belirlemeli diyerek haklı çıktıklarını açıkladı.

Sendika 03.12.2020, 20:46
Ali YALÇIN: Enflasyon Farkı Tarihe Gömülmeli

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen genel Başkanı Ali YALÇIN bugün açıklanan enflasyon rakamları nedeniyle Memurun Enflasyon farkını hakettiğini  ama toplu sözleşme masasında zammı enflasyon farkı değil masanın tarafları belirlemeli diyerek haklı çıktıklarını açıkladı. 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ali YALÇIN :

Bugün açıklanan enflasyon oranları ve 2020’nin her iki 6 aylık döneminde de enflasyon farkı oluşması; “zammı enflasyon değil, masanın tarafları belirlesin” teklif ve tepkimizi haklı çıkarıyor.

Enflasyonu düşürmek, gelir adaletini sağlamak, emeğin değerini ve ederini artırmak hepimizin hedefi olmalı. Enflasyonun düşeceğine, ekonominin büyüyeceğine dair inancımızı koruyoruz. Bununla birlikte, hüküm doğru tanzim edilmezse; sonuç mutlaka tazmin edilmeli de diyoruz.

2020 ilk 6 ay sonunda %1,75, ikinci 6 aylık dönemin 5. ayında %3… Bu rakamlar, kamu görevlilerinin gelir kaybını, kamu işverenin Kamu işvereni ve hakeminin hesap hatası; mutlaka tazmin edilmeli, enflasyon farkıyla geleceğin, enflasyon tazminatıyla geçmişin kayıpları giderilmeli. Emeğin sesine kulak verilmeli, maaşlardaki artış masada belirlenmeli, kamu emekçilerinin maaş/gelir kaybına izin verilmemeli.

Tazmin sorumluluğuna düşmemek için tahmin ve hedef hatasına düşmemek gerek. Bir kez daha tekrar ediyoruz; memura zammı enflasyon tarafından değil masanın taraflarınca belirlenmeli, enflasyon farkı böylece tarihe gömülmeli. dedi.

Kaynak: AjansKamu
Yorumlar (3)
Ahmet 2 ay önce
Naylon ali sen ve senin gibiler sendikacılık yaptığı sürece memur ve emekli daha çok sürünür.
Memur 2 ay önce
Masada varlık göstermediniz iş bitmiş. Şimdi kalkmışsınız memur ezildi diyorsunuz. Kim ezdi acaba. Tabi sizin maaşlar iyi biz kimin umurundayız.
Buçuk Ali 2 ay önce
Buçuk Ali konuştu. Çok manidar!!!
light rain and snow
Günün Anketi Tümü
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
Namaz Vakti 17 Ocak 2021
İmsak 06:49
Güneş 08:19
Öğle 13:19
İkindi 15:47
Akşam 18:09
Yatsı 19:34