Çağ Dışı Kılık ve Kıyafet Yönetmeliğinin Değişmesi İçin Mücadelemiz Sürüyor

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, darbe ürünü, çağ dışı kılık ve kıyafet yönetmeliğinin değişmesi için yıllardır sivil itaatsizlik eylemi yaptıklarını hatırlattı.

Sendikalar 15.11.2019, 18:14 15.11.2019, 18:14
Çağ Dışı Kılık ve Kıyafet Yönetmeliğinin Değişmesi İçin Mücadelemiz Sürüyor

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Hasan Yalçın Yayla, “Kamu görevlisinin ne giyeceğine kendisinin karar vermesi devlet ciddiyetine halel getirmez ama kamu görevlisine ne giyeceğini bir yönetmelikle anlatmak, rüştünü ispat etmemiş bir kamu görevlisi fotoğrafı üretir ve kamu görevlisinin ciddiyetine zarar verir. Bu konuda insan onuruna yakışan bir düzenleme yapılana kadar susmayacağız, eylemimizi kararlılıkla sürdüreceğiz.” dedi.

 

 

Yorumlar (1)
BAHADIR 8 ay önce
Ya ne demek "Kamu görevlisinin ne giyeceğine kendisinin karar vermesi devlet ciddiyetine halel getirmez ama kamu görevlisine ne giyeceğini bir yönetmelikle anlatmak, rüştünü ispat etmemiş bir kamu görevlisi fotoğrafı üretir ve kamu görevlisinin ciddiyetine zarar verir. Bu konuda insan onuruna yakışan bir düzenleme yapılana kadar susmayacağız, eylemimizi kararlılıkla sürdüreceğiz" saç sakal ve düzgün ütülü pantolon giyilmesi mi sizi bu kadar rahatsız ediyor. Sonra ne demek "sivil itaatsızlık" sizler devlet ergine nasıl karşı duruş gösterirsiniz. Batsın sizin "sivil itaatsızlık" duruşunuz.
banner51
23°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
Namaz Vakti 04 Temmuz 2020
İmsak 03:32
Güneş 05:30
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:36