Denizli İl Milli Eğitim Müdürü'nden Yanlışlar Zinciri

Eğitim-Bir-Sen Denizli 1 No’lu Şube, İl Milli Eğitim Müdürünün sendikalardan aldığı absürt talimatlarla iş yaptığını, tüm eğitim çalışanlarını töhmet altında bırakan skandal bir yazı yayınlayarak, hem eğitim yöneticilerini hem de sendikalarını hedef gösteren bir uygulamaya imza attığını belirterek bir açıklama yayınladı.

Sendikalar 08.01.2020, 16:55 08.01.2020, 16:55
Denizli İl Milli Eğitim Müdürü'nden Yanlışlar Zinciri

Yapılan açıklamada; Sendikalardan aldığı absürt talimatlarla iş yapmayı alışkanlık haline getiren İl Milli Eğitim Müdürü; yine, yetkisiz, etkisiz ve var olabilmek için her türlü çamuru atabilecek kabiliyete sahip bir sendikanın talimatını emir telakki ederek, ilçelere bir yazı göndermiş ve bu yazı ile sendikamızı direk hedef olarak göstermiştir. 


Daha önce bir sendikanın isteği doğrultusunda İmam-Hatip Okullarının tanıtımı ve yönlendirmesi için asılan afişleri toplattığınızı biliyoruz. Şimdi de bir sendikanın iftira, karalama, çamur at izi kalsın mantığını resmi yazıya dökerek, doğruluğu araştırmadan, hedef gösterici eylem içerisine girilmesi nasıl bir yönetim anlayışıdır. 
Sendikaya üye olmak ve istifa etmek doğal bir süreçtir. Bu konuda eğitim çalışanlarımız kendi iradelerini ortaya koymakta özgürdür. “İstifalar sümen altı ediliyor” diyen bu çarpık yapı, tüm okul ve kurum idarecilerini töhmet altında bırakmaktadır. Bu malum yapının demek istediği, biz böyle yapıyoruz, bunu da karşıya mal edelim ki pisliğimizi bu şekilde örtelim gayesindedir. Hukukun temel kaidesi suç, kusur veya ihmal şahsidir. Bu konuda iddianızı sübuta erdiremezseniz, ispatlayamazsanız tüm eğitim çalışanlarından özür dileme erdemini göstermenizi bekliyoruz. 


Ülkenin içinden geçtiği her kritik dönemde devletin yanında olmayı değil de karşısında olmayı kendine şiar edinmiş bu malum sendika; Cumhuriyet mitinglerinden, gezi eylemlerine, 17-25 Aralık sürecinde, 16 Nisan referandumunda takındığı tavırlar, tarihin kayıtlarında yerini aldı. Ulusal Birlik Hareketinin kurucusu, Hayırda hayır vardır sloganı ile ülkenin önünü açacak her referandumda takındıkları kurumsal tavırları, talimat ile genel başkanları değişen bu malum yapının kirli çamaşırları saymakla bitmez. Her zaman çukur siyasetinden beslenmeyi, bukalemun gibi ortama, şartlara ve güne göre renk değiştirme marifetleri çok yüksek bu malum yapının ürettiği bir şeyi, söyleyecek sözü, sadece sözde kuru milliyetçilik söylemlerinden başka bir şeyleri olmadığı için şehrin çöplüğünü karıştırıp mide bulandıracak ne var bir bakalım marifetlerinden başkaca bir meziyetleri olmadığından açıklarını iftira, karalama, kirli siyasetle örtmeye çalışmaktadır. 


Devlet yönetimi, iftira, karalama ve kirli siyasete alet olmak değil, eğer varsa gerçekliği araştırıp, soruşturup gün yüzüne çıkarmayı gerektirir. Ama siz olayları araştırıp, soruşturmadan talimat ile iş yapar duruma gelirseniz, her zaman hata yapmaya mahkûmsunuz. 


Sendikamızı haksız yere hedef gösteren bu adımın peşini bırakmayacağımızın, bu işin arkasında her kim varsa adli ve idari yönünden gerekli tahkikatın yapılmasını sağlayacağımızın bilinmesini isteriz.

Yorumlar (0)
banner51
24°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 13 Ağustos 2020
İmsak 04:27
Güneş 06:05
Öğle 13:14
İkindi 17:04
Akşam 20:13
Yatsı 21:44