Din Düşmanı Sendikadan Hatim Rahatsızlığı

Toplumun dini değerleriyle kavgalı olup, düşmanlık eden Sendika Eğitim SEN Başörtüsü ve Cuma Namazı düzenlemesinden rahatsız olan Eğitim-Sen, şehitlere hatimden de rahatsız olmuş.

Sendikalar 16.11.2018, 20:56 16.11.2018, 20:56
Din Düşmanı Sendikadan Hatim Rahatsızlığı

MEB, 24 Kasım Öğretmenler Günü için görevi başında ve 15 Temmuz‘da şehit olan öğretmenler ile vefat eden tüm öğretmenlere hatim okutulmasını içeren yazı göndermiş illere. Başörtüsü ve Cuma Namazı düzenlemesinden rahatsız olan Eğitim-Sen, şehitlere hatimden de rahatsız olmuş.

İşte Sendikanın O rahatsızlık açıklaması.:

Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul müdürlüklerine 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle okullarda hatim okunması ile ilgili yazı gönderildi. Okunan hatim sayısının da bildirilmesi istendi.

Hatay’da bulunan Samandağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Adem Gürlen imzasıyla tüm okul müdürlüklerine 2018 yılı Öğretmenler Günü kutlamalarında merkez teşkilatı ve taşra teşkilatı birimlerinin görevleri konusunda gönderilen yazıda, öğretmenler günü nedeniyle “görevi başında şehit olan öğretmenler, 15 Temmuz demokrasi mücadelesinde şehit olan öğretmenler ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimiz için hatimler okunması” istendi. Okunan hatim (Kur’an’ın tamamını okuma) sayısının en geç 26 Kasım 2018 tarihine kadar bildirilmesi gerektiği belirtilen yazıda, okunan hatimlerin duasının ise 23 Kasım Cuma günü cuma namazı öncesinde yapılacağı bilgisi de yer aldı.

“Hatim Sayısı Bildirmeyenlere Mobbing Yapılabilir”
Okullara gönderilen hatim talimatını değerlendiren Genel Örgütlenme Sekreterimiz İsmail Sağdıç, ilgili talimatın derhal geri çekilmesini ve öğretmenlerden bu yazı nedeniyle özür dilenmesi gerektiğini söyledi. Sağdıç, “Bu yazı bilimsel ve laik eğitim anlamında olan her şeyi müfredattan çıkarmaya çalışan Milli Eğitim Bakanlığı’nın geldiği noktayı gösterir.” dedi. Bu uygulamanın amacının ne olduğunu soran Sağdıç, hatim sayılarının bildirilmesi konusuna değinerek hatim indirmeyen öğretmenlere uygulanacak her baskı ve mobbingin sorumlusunun Milli Eğitim Bakanlığı olacağını ifade etti. Bu uygulama ile hatim indirmeyen ve 26 Kasım tarihine kadar hatim sayısı bildirmeyen öğretmenlerin dışlanacağını söyleyen Sağdıç, bu uygulamanın acilen düzeltilmesi ve öğretmenlerden özür dilenmesi gerektiğini belirtti.

Yorumlar (0)
banner51
13°
açık
Günün Anketi Tümü
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
Namaz Vakti 04 Aralık 2020
İmsak 06:34
Güneş 08:06
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09