Din Görevlileri Pandemi Sürecinde Hizmetleri ile Örnek Oldu

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir “Pandemi sürecinde camilerin korona tedbirlerine en çok riayet edilen mekanların başında geldiğini din görevlilerinin ise gerek Vefa Destek Gruplarındaki hizmetleri gerekse Filyasyon Ekiplerinde yaptıkları hizmetlerle örnek olduklarını söyledi.

Sendikalar 18.09.2020, 16:08
Din Görevlileri Pandemi Sürecinde Hizmetleri ile Örnek Oldu

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs salgını nedeni ile ülkemizde de bazı tedbirlerin alındığını ve bu süreci vatandaşlarımızın daha rahat atlata bilmesi için Vefa Destek Grupları ve Filyasyon Ekipleri kurulduğunu ifade etti.

Kurulan her iki grupta da din görevlilerinin gerek gönüllü olarak gerekse görevlendirilme suretiyle etkin bir şekilde görev aldıklarına dikkati çeken Güldemir, Vefa Destek Grupları, Pandemi sürecinin başlangıcından itibaren kültürümüzün temel değer ve eylemlerinden olan yardımlaşma ve dayanışmanın gereği olarak oluşturulmuş ve gerçekten bu süreçte güzel hizmetler sunmuş ve sunmaya da devam eden bir oluşumdur. Din görevlilerimizde kurulduğu ilk günden itibaren Vefa Destek Gruplarında büyük fedakarlıklarla görev yaptılar. Daha sonra oluşturulan Filyasyon ekiplerinde de yine din görevlilerimiz büyük bir özveri ile çalışmaya devam ediyor. Ev ev dolaşıp karantina altına alınan vatandaşları ziyaret ediyorlar bir ihtiyaçları olup olmadığını, karantina kurallarına uyup uymadıklarını kontrol ediyorlar. Bu zorlu süreci güzel hizmetlerle geçiren din görevlilerimiz ile ilgili gerek basın yayın kuruluşlarında gerekse sosyal medyada çıkan “Ne yapıyorlar boşuna para alıyorlar gibi” son derece yersiz ithamlar bizleri ve büyük fedakarlıklarla bulaş riski ile karşı karşıya zor şartlarda hizmet vermeye çalışan fedakar din görevlilerimizi de üzmektedir. Oysa camilerimiz bu süreçte Korona tedbirlerine en çok uyulan mekanlar olarak örnek, din görevlilerimizde yaptıkları hizmetlerle örnek olmuştur.” Şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
banner51
15°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 24 Ekim 2020
İmsak 05:53
Güneş 07:18
Öğle 12:53
İkindi 15:50
Akşam 18:19
Yatsı 19:39