İlkeli Duruşumuzu Ortaya Koymaya Devam Edeceğiz

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şubesi ramazan ayında da üyeleri ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Sendikalar 28.05.2019, 07:22 28.05.2019, 07:22
İlkeli Duruşumuzu Ortaya Koymaya Devam Edeceğiz

Sendika binasında hizmete giren, üyelerin gazetelerini okuyup televizyon izleyebileceği, kitap dergi vb yayınların sürekli olarak yer aldığı lokalde misafirleri ile hasbihal eden Şube Başkanı Murat Mengen gündeme dair açıklamalar da bulundu.

Mengen; Eğitim-Bir-Sen sendikacılığı diğerlerine göre yapmak gibi bir aymazlığın içine düşmeyerek sendikacılığı bugüne kadar değerlerine göre yaptı. Bundan sonra da buna devam edecek. Biz, Akif İnan’ın ‘Acılar umudu buldurur bize’ dizesinde ifade ettiği gibi Türkiye’nin yaşadığı antidemokratik süreçlere ilişkin darlanmış, zorlanmış ama iddiasını kaybetmemiş bir kitle olarak ‘sorunları çözeriz’ inancıyla yolumuza devam etmiş bir kitleyiz” ifadelerini kullandı.

27 yıl önce sendikal duruşa yeni bir bakış kazandırdıklarını vurgulayan Mengen, “Türkiye’nin en büyük örgütlü gücü olarak, doğruyu söylemeye, yanlışa karşı çıkmaya, eğitime ilişkin nitelikli çalışmalar yapmaya, mağduriyetleri gidermeye, eğitim çalışanlarına kazandırmaya, yetimin, mağdurun, mazlumun yanında olmaya; daha iyi bir eğitim için, eğitim çalışanlarının sorunlarından arınmış bir şekilde işinin başına gidebilmeleri için gece gündüz demeden emek harcamaya ve farkındalık oluşturan ilkeli duruşumuzu korumaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sözleşmeli kamu görevlilerinin yaşadıklarına dikkat çeken Mengen, İlçelerimizi okullarımızı sık sık ziyaret ediyorum. Sözleşmeli arkadaşlarımız yanıma geliyor. Hangi ilde ya da ilçede kim olursa olsun aynı dertleri yaşıyorlar. Kendisi Sakarya’da eşi Artvin’de ve çocuğunu yılda bir belki iki kez görebiliyor. Bizim, aile bütünlüğünü ortadan kaldıran bu sistemi kabul etmemiz mümkün değil. Bu sözleşmeli istihdam türünün bir an önce kaldırılması gerekir. Bunun ürettiği sosyal maliyet, kadrolu istihdamın üreteceği ekonomik maliyetten çok daha ağırdır” dedi.

Yorumlar (0)
banner51
28°
açık
Günün Anketi Tümü
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
Namaz Vakti 04 Temmuz 2020
İmsak 03:32
Güneş 05:30
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:36