O Şube Müdürüne Eğitim İş'ten Dava

Mersin İl Milli Eğitim Şube Müdürünün 10 Kasımla ilgili skandal paylaşımıyla ilgili tepkiler devam ediyor.

Sendikalar 11.11.2019, 19:52 11.11.2019, 19:52
O Şube Müdürüne Eğitim İş'ten Dava

Eğitim İş Sendikası Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada;Bugün tüm Türkiye,  yurdun her bir köşesinde tek yürek olarak , büyük önder Mustafa Kemal Atatürk"ü yad ederken, Cumhuriyet düşmanları da yine kendilerini göstermekten geri kalmamıştır. En ibretlik hıyanetlerden birinin adresi ise maalesef bir devlet makamı olmuştur.

Hükümete yakın Eğitim Bir-Sen Şube Sekreteri ve Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü"nde Şube Müdürü Ertuğrul Yıldız, 10 Kasım"da skandal bir paylaşımda bulunmuş, tüm Cumhuriyet aşıklarının tepkisini çekmiştir. Yıldız, bu skandal paylaşımında10 Kasım"da yapılan paylaşımları kastederek, İngiliz destekli Teâli-î İslâm Cemiyeti kurucusu ve Milli Mücadele karşıtı, vatana ihanetten idam edilen İskilipli Atıf"ın kemiklerinin sızlatıldığını savunmuştur.

Hiç kuşkusuz mesajında "Bugün, Eksen kaymasının Nirvanaya ulaştığı bir gün...!!! Bazı arkadaşlarımızın paylaşımlarının, İskilipli Atıf hocanın ve bir çok islam aliminin mezarda kemiklerini sızlattığını görüyor gibiyim... Yazık çok yazık..." ifadelerini kullanan bu şahsa, bu sözleri söyleme cüretini veren yine haketmeden oturduğu o koltuğu ona sağlayanla aynı adrestir.

İktidara yakın olduğu için tüm Bakanlık ve okul yöneticilerinin yüzde 80"i üyeleri arasından seçilen yandaş sendika da bu hadsiz üyesini kınamamış, susarak onaylamış bulunmaktadır.

Ne mutlu ki bu çarpık zihniyete en büyük cevap, halkın 10 Kasım"da Ata"sı için kenetlenmesi olmuştur. Ancak Eğitim-İş olarak bu cevapla yetinmeyeceğimizi, şahıs hakkında derhal suç duyurusunda bulunacağımızı ilan ediyoruz. Yaşadığı ülkenin nasıl ve ne fedakarlıklarla kurulduğunu bile idrak edememiş bu şahsı nefretle kınıyor, her fırsatta "çağdaşlığı" dert ettiğini iddia eden MEB"i bu çağdışı yöneticilerden kurtulmaya davet ediyoruz.

Orhan YILDIRIM

Genel Başkan

İlgili Haber:

Yorumlar (0)
banner51
31°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
Namaz Vakti 04 Temmuz 2020
İmsak 03:32
Güneş 05:30
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:36