Öğretmene Baskının Adı Müfettiş!

Eğitimciye uygulanan şiddet ya da psikolojik baskı ile ilgili gün geçmiyor ki medyada haber çıkmasın.

Sendikalar 20.05.2019, 23:56 20.05.2019, 23:56
Öğretmene Baskının Adı Müfettiş!

Eğitimciye uygulanan şiddet ya da psikolojik baskı ile ilgili gün geçmiyor ki medyada haber çıkmasın.Ya bir veli tarafından, ya bir öğretmene saygıdan nasibi olmayan öğrenci ya da bir başka meslekten kendini bilmez biri eliyle.. Ancak işi çalıştığı kurumda işlerin hukuka uygunluğunu denetleyen kanun ve mevzuata uymayan iş ve işlemler yapanlar ile ilgili işlem yapmakla görevli birisine ait psikolojik baskıyı da ilk defa görmüş olduk.
Kağıthane Hasdal Ortaokulunda çalışan öğretmen eşinin yaşadığı sorunları bahane ederek ben Maliye Müfettişi diyerek mesleğinin saygınlığı üzerinden okul müdürü T.Kı baskı altına almaya çalışan müfettiş M.Gdan bahsediyoruz.

CİMERe yapılan şikayet üzerine öğretmen eşi B.G ile ilgili yapılan soruşturma hakkında; soruşturmanın doğası gereği bilgi vermeyen-ki muhakkik kendisi değildir- Sayın Maliye müfettişimiz, Bu işin peşini bırakmayacağız diyerek aba altından sopa göstermesi meslek etiği açısından doğru olmadığı gibi kanunen de suçtur. Bunu en iyi bilmesi gereken Sayın Müfettiş M.G, öğretmeni sahipsiz sanmış olmalı ki bir taraftan eşi, diğer taraftan kendisi, şikayetçi veli ile okul yöneticileri ve öğretmenleri, soruşturmayı etkileyecek şekilde yönlendirmeye çalışıyorlar.

Ne WhatsApptan atılan iletiler yoluyla subliminal mesajlar vererek tehdit edilen öğretmenler ne de okul yöneticisi arkadaşlar sahipsiz değildir. Üyelerimizin yayınında olduğumuzu ve hukuki anlamda her türlü desteği sunacağımızı açıkça belirtmek isteriz. Bu kararlılığımızdan da kimsenin şüphesi olmasın. 
Geçen yıl benzer şikayetler olduğunda empati yoluyla çözün denilerek şikayetlerin üzerini kapatmayı başarmış olmanız sizi cesaretlendirmesin. Artık bardak taşmıştır; bu saatten sonra bu ihtimalin olmadığının da bilinmesini isteriz.

İdris ŞEKERCİ

Eğitim Bir Sen İstanbul 6 Nolu Şube Başkanı

Yorumlar (2)
Selma Temizsu 1 yıl önce
Eğitim bir sen İstanbul 6 nolu şube başkanı ,sanırım sendika üyelerinizi korumaya çalışıyorsunuz.Ortada bir haksızlık varsa iyi de yapıyorsunuz da aynı hassasiyeti sizin üyeniz olduğu için koltuğa yerleştirip,öğretmenleri huzursuz eden,kurumları birbirine katan müdürler için de gösterseniz keşke...
Keramettin Tacir 1 yıl önce
Sarı sendıka korumaya geçmiş,Öğretmenlere baskının adı ebs,müfettiş ayarlayıp dosya kapatma talimatını veren siz,Geliri yüksek okulların müdürleri siz,sokakta görülse adam yerine koyulmayacak öğretmenler odasının silik tiplerini adam eden siz,her yerde allah allah diye gezip kul hakkı yemektede önde giden siz, utanmadan haber yapmışşsınız bi de bırakın bu fakir fukara edebiyatını herkes gerçek yüzünüzü bir gün görecek 6 noo
banner51
16°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Taşerondan Kadroya Geçen İşçiler Ne Zaman Toplu Sözleşmeye Dahil Edilmeli?
Namaz Vakti 28 Mayıs 2020
İmsak 03:35
Güneş 05:29
Öğle 13:06
İkindi 17:05
Akşam 20:34
Yatsı 22:19