Şırnak,Şırnak olalı böyle zulüm görmedi

Eğitimbirsen İstanbul şube başkanı “Şırnak Şırnak olalı böyle zulüm görmedi !Acaba neden ?! diye sordu ?

Sendikalar 15.12.2019, 17:33 15.12.2019, 17:33
Şırnak,Şırnak olalı böyle zulüm görmedi

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz hafta Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğüne il müdürü görevlendirmesi yaptı .

Ankara’da Nevzat Ayaz Kız Meslek Lisesinde okul müdürü olarak görev yapan Nazan ŞENER’in görevlendirmesi Şırnak Milli Eğitim müdürlüğüne yapıldı .

Nazan ŞENER , Ankara’da okul müdürlüğü yapan sosyal ve aktif eğitimci olarak genel başkanlığını Adem ÇİLEK’in yaptığı EYUDER’in genel başkan yardımcılığı görevini ve yine Meteksen sendikasında genel Başkan yardımcısı olarak görev yapıyordu .

Şırnak iline il müdürü olarak görevlendirmesi yapılan Nazan ŞENER’in görevlendirmesine , Eğitimbirsen camiası tepki koydu.

Eğitimbirsen genel merkezi de dahil olmak üzere bu görevlendirmeden ciddi derecede rahatsızlık bulunsa da , bu tepkiyi üstü kapalı olarak İstanbul şube başkanı İdris ŞEKERCİ sosyal medya paylaşımı ile dile getirdi .

Nazan ŞENER’in atamasına yönelik eleştirinin , bu kişinin 28 Şubat süreci ve sonrasında başörtülülere yönelik takındığı tutum ve iktidara karşı olan sözlerinden ötürü olduğu Eğitimbirsen camiasında yüksek sesle dile getiriliyor .

Eğitimbirsen’in Nazan ŞENER’in görevlendirmesiyle ilgili şube başkanı nezdinde üstü kapalı sosyal medyadan mesaj vermesi de eleştiri konusudur .

Şayet görevlendirmesi yapılan bu il müdürü iktidar karşıtı ise , başörtülülere karşı bir tavrı ve düşmanlığı olmuşsa sendikanın en üst makamdan çıkıp buna yüksek sesle itiraz etmesi gerekir .

İstanbul şube başkanı İdris ŞEKERCİ’nin sosyal medya paylaşımı.

Kamudanhaber

Yorumlar (0)
banner51
23°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 14 Ağustos 2020
İmsak 04:28
Güneş 06:06
Öğle 13:14
İkindi 17:03
Akşam 20:12
Yatsı 21:42