Sivas'taki Skandalın Ardından EBS'den Sivas'a Çıkarma ve Ali YALÇIN'dan Açıklama

AJANSKAMU.NET-Sivas’taki Skandalın Ardından Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN iki genel başkan yardımcısıyla birlikte Sivas’a Çıkarma yaptı ve açıklama yaptı.

Sendikalar 12.01.2020, 09:05 12.01.2020, 09:05
Sivas'taki Skandalın Ardından EBS'den Sivas'a Çıkarma ve Ali YALÇIN'dan Açıklama

AJANSKAMU.NET-ÖZEL HABER-Sivas’taki Skandalın Ardından Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali YALÇIN iki genel başkan yardımcısıyla birlikte Sivas’a Çıkarma yaptı ve Okul Müdürlerinin görevden alınma süreciyle ilgili açıklama yaptı.

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Sivas Valisini de yanlış yönlendirerek Sivasta Müdür Kıyımına başladığını dün haber yapmıştık. Kamuoyuna bımba gibi düşen skandalın ardından Ali YALÇIN genel başkan yardımcıları Ramazan ÇAKIRCI ve Hasan YALÇINYAYLA ile birlikte dün Sivas’a gitti.

Ali YALÇIN sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 No’lu Şubemizi ziyaret ettik.

Eğitim kurumu yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya geldiğimiz toplantımızda eğitim kurumlarının salt akademik başarı üzerinden inceleme/değerlendirmeye tabi tutulmasının yanlışlığına ilişkin değerlendirmeleri dinledik.

Bu tür akademik sonuçlar üzerinden yapılan değerlendirmelerin; öğrenci/öğretmen/veli ve yöneticilerinin kaygılarını artırdığını gördük.

Skora dayalı eğitimin pedagojik/psikolojik açıdan sakıncalarını  dinledik.

Yapılan bu yanlış uygulama sonuçlarıyla birlikte yok sayılmalıdır.

Sivas’taki yaşanan süreci tüm boyutları ile takip edeceğimizin,yetkililerin iyi niyetle atacakları adımlara her türlü desteği sunacağımızın,üyelerimizin hukuki ve özlük haklarını ise sonuna kadar savunacağımızın kamuoyu tarafından bilmesini isterim.

2019 LGS sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra oldu. 2018 LGS ( Liselere Giriş Sınavı)nda Sivasın 38.Sıradan 2019da 59’uncu sıraya düşmesi ile gerilim yaşanmış yeni Vali Salih AYHAN’a , torpilli il müdürünün gazlamasıyla Ve İl Müdürünün Valiyi yanlış yönlendirmesi ile bu başarısızlığın hesabı apar topar 200 okul müdürüne önce inceleme , daha sonra 84 üne sorşlturma ve 21 tanesinin de görevden alınması ile kesilmişti.

Şimdi asıl merak edilen soruyu soralım :

2019 Temmuz ayında açılan soruşturma ve Ağustos’ta yaşanan görevden almalara Eğitim Bir Sen neden o gün ses çıkarmadı. 

5 ay sonra önce şube başkanının iki satırlık açıklaması , ardından genel başkan yardımcısı Ramazan ÇAKIRCI’nın  cılız tondaki açıklaması ve en son Genel Başkan’ın Ziyaret ve açıklamasıyla cevap verildi.

Ne oldu da ilk gün verilmeyen tepki tam 5 ay sonra verilmek zorunda kalındı.

Bu konuya da bir açıklık getirilmesi  gerekmektedir.

www.ajanskamu.net 

 

 

Yorumlar (9)
Reis 7 ay önce
İl başkanı olayı zaten mahkemeye taşıdı. Olayı mahkemede çözeriz dedi. Mahkemeler kazanılıp geri dönüşler başladı. Huzursuzluk çıkmasının Sivas ın adı bu olaylarla anılmasın tavrında olan şube başkanına idarenin mahkeme kararlarını uygulamayız tavrı 5 ay sonra açıklama yapma gereğini doğurmuştur. Eğitim bir senin yapıcı tutumuna rağmen maalesef müdür başarısızlığın cezasını miili eğitimde kimseye kesemediği için gariban okul müdürlerine kesmiştir.Fatura kesilecekse müdür önce kendine sonra müdürler kesmeliydi. 38. Olanda 59.olanda aynı müdürlerdi. Değişen sedece il müdürüydü.
Alınan müdür 7 ay önce
Ebs li olmadığım halde yanımızda duran Sivas İl başkanına teşekkür ediyorum. Eğitim bir sen bir üye daha kazandı. Teşekkürler başkan
Sacit yener 7 ay önce
Yazık hemde çok yazık. Erdemliler birliği ruhuyla kurulan eğtimbirsenin geldiği noktaya bakarmısın.Akif inanın kemikleri sızlıyordur şimdi.İş koltuk menfaat hırsına dönüşüp gözler kararınca insanoğlunun yapamıca kötülük yok.Sendikacılığıda elimize yüzümüze bulaştırdık.zannedersin bu sendikanın yönetici vede mensupları ateist.Allah korkusu vebal hak hukuk mizan yok bunların literatüründe.sen istersen bin var hacca heryıl umreye git günah çıkar hırıstiyanlar gibi.birkez gönül yıktın ise eyvahlar olsun.ne adına nede soyadına yakuşmayan sözde sendikanın sözde başkanı şahıs aldığın ahlar seni ne bu dünyada nede gerçek dünyada iflah etmeyecek bunu bilesin.olup bitenleri hayret ve ibretle izliyor herkes.eninde sonunda şunu asla unutma bayım;kimsenin ettiği kimsenin yanına kalmaz kalmayacakta Rabbime kurban olayım o hesabını adil sağlam vede hızlı görür.bekleyip görelim sonunu filmin.
Sivaslı 7 ay önce
Ali Yalçın Sivas Valisi ile niye görüşmedi? Randevu istedi Vali mi kabul etmedi. Yoksa sendikada kendisinin ifade ettiği gibi Valiyle görüşmeye gerek yok be o adamla görüşmem mi dedi
Adil Düzen 7 ay önce
Yıldızelinde adalet tecelli etti ve Erdal Karadağ Bey mahkeme kararıyla görevine döndü
Adaleet 7 ay önce
Başkan iyi niyetle gelip çözüm üretmeye çalıştı.Yalakalik yapmayın adalet hepimize lazim
Serhat YILDIZ 7 ay önce
Beş aydır sesleri çıkmıyor, çünkü mevzu alınan okul müdürleri değil. Bizler görevden alınınca tenezzül edip telefonumuzu bile açmayan sözde başkan şimdi adalet timsali kesilmiş. Bugün öğrendik ki asıl mevzu başkanın kendi adamını şube müdürü yapmak istemesi ve sayın ilimiz yetkililerinin de bunu kabul etmemeleri imiş. Yoksa müdürler kimin neyine
Bediroğluna Cevap 7 ay önce
Sayın bediroğlu kendince bir açıklama yapmış ancak eski başkan hiç de öyle anlatmıyor.
Eski başkanın iddiasına göre Bediroğlu sendikanın 6 bin tl sini çekip hanımının dayısına kefilliği sebebiyle gelen hacize yatırmış. Şahidi eski başkan vekili T. A. imiş.
Yine eski başkanın iddiasına göre Okul ziyaretleri kapsamında Bediroğluna da uğramış. Bediroğlu eski başkan yardımcısı M.Y. da şahitliğinde aylen şu cümleyi kurmuş " Bu sendikada herkesi adam yerine mi koyacaksınız. Bazı üyelerin alacaksın parasını sikeceksin anasını" Hatta eski başkan ekliyor ve diyor ki şimdi bu p...... iki tane ağzına vursan adımız kavgacıya çıkıyor diye de ekliyor.
Ayrıca yine eski başkanın iddiasına göre e mail adresimin ve facebook şifrelerimi de yine aynı ekip çaldı. Calan itiraf etti. ve bizzat bu şahısların çaldırdığını kendine.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner51
27°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 09 Ağustos 2020
İmsak 04:21
Güneş 06:01
Öğle 13:15
İkindi 17:06
Akşam 20:18
Yatsı 21:51