Sorunlu alanlara mercek tutuyor, önerilerimizle çözüme katkıda bulunuyoruz

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, hak, emek ve özgürlük mücadelesini taviz vermeden sürdürdüklerini belirterek, “Emek, özlük hakları mücadelesinin yanı sıra eğitimin sorunlu alanlarına mercek tutuyor, önerilerimizle sorunların çözümüne katkıda bulunuyoruz” dedi.

Sendikalar 20.11.2018, 14:40 20.11.2018, 14:40
Sorunlu alanlara mercek tutuyor, önerilerimizle çözüme katkıda bulunuyoruz

Ramazan Çakırcı, Kayseri 1No’lu,Tokat 2No’luve Çorum 1No’luşubelerin olağan genel kurullarına katıldı. Genel kurulların bir yenilenme süreci olduğunun altını çizen Çakırcı, “Daha önce olduğu gibi, bu genel kurulların da heyecanımızın tazelenmesine, saflarımızın sıklaştırılmasına, birlik ve beraberliğimizin daha da güçlendirilmesine vesile olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Sadece sesi değil, sözü de yükselten bir emek hareketiyiz

Milletin dertleriyle dertlenen, eğitim çalışanlarının haklarını iyileştirmek için çaba harcayan, yasakların kaldırılması için gayret gösteren bir sendika olduklarınıkaydeden Çakırcı,şöyle konuştu: “Öncelikli hedefimiz, her zaman daha iyisini yapmak, mağduriyetleri gidermek, haksızlığa uğrayanların hakkını aramak oldu. Her zaman özgürlüğün mücadelesini verdik. Ülkemiz yakın tarihte birçok badire atlattı. Bu süreçte, sendika olarak ciddi anlamda inisiyatif aldık veyüzümüzün akıyla bugünlere geldik. Çünkü biz sadece sesi değil, sözü de yükselten bir emek hareketiyiz. Biz, birbirimizin hukukuna riayet eden, bu toprakların değerleriyle yoğrulmuş bir sivil toplum hareketiyiz.”

Yapmamız gereken çok iş var

Yaptıkları çalışmaları, verdikleri mücadeleyi hiçbir bir zaman yeterli görmediklerinivurgulayan Çakırcı, “Yeni kazanımlar elde etmek, nitelikli faaliyetlerimize yenilerini eklemek, sorunları çözmek, mazlum ve mağdurların sesi olma misyonumuz doğrultusunda çalışmalar yapmak, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları boşa çıkarmak için üyelerimizden aldığımız güçle gece gündüz,yağmur çamur demeden çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

Sorumluluğumuz büyüktür

Sendika olarak, son yıllarda yurt dışında farklı ülkelerin eğitim sendikalarıyla bir araya gelerek küresel dalgaya, zulümlere karşı yeni bir dalga oluşturma çabası içerisinde olduklarını dile getiren Çakırcı, “Her zaman iri ve diri olmalıyız. Bunun yanı sıra uluslararası arenada da öncülük etmek gibi bir mecburiyetimiz var. Bu açıdan sorumluluğumuz büyüktür” diye konuştu.

Açılış ve protokol konuşmalarının ardından yapılan seçimlerde, Kayseri 1 No’luŞube Başkanlığı’na Aydın Kalkan,Tokat 2No’lu Şube Başkanlığı’na MehmetDemirtaş yeniden seçilirken, Çorum 1 No’luŞube’ninyeni başkanıTekin Çınar oldu.

Yorumlar (0)
banner51
11°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 06:34
Güneş 08:05
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09