Talip GEYLAN'dan Ali YALÇIN'ın Açıklamalarına Sert Tepki

Talip GEYLAN'dan Ali YALÇIN'ın Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından yaptığı açıklamalar çok sert tepki gösterdi.

Sendika 03.12.2020, 22:27
Talip GEYLAN'dan Ali YALÇIN'ın Açıklamalarına Sert Tepki

Talip GEYLANdan Ali YALÇINın Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından yaptığı açıklamalar çok sert tepki gösterdi. 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Talip GEYLAN şunları söyledi: 

BARİ SUSUN VE AYIBINIZLA OTURUN!

Türkiye Kamu Sen 5. Dönem Toplu Sözleşmesi öncesi yetkili(!) konfederasyona açık çek vererek çağrıda bulundu:“Kamu çalışanlarının kazanımı adına ortaya koyacağınız her mücadeleye,iş bırakma dahil alacağınız her eylem kararına destek olacağız

Peki bu çağrıya yetkili(!) sendika ne cevap verdi? Kamu çalışanlarının birlikteliğinin örgütlü gücünü masaya yansıtmak yerine, sendikal bağnazlıkla hareket ederek “Türkiye Kamu-Sen masada olmasın” diye çukurlarda yuvarlanmayı tercih etti.

Bu bağnaz tutumu sergileyerek kamu çalışanlarının iki yılını daha telef edenler, şimdi çıkmışlar memurun ve emeklinin gelir kaybınının vebalinden “Kamu işvereni ve hakeminin hesap hatası” diyerek sıyırmaya çalışıyorlar.. Yemezleeer!

Kamu çalışanlarının kendisine verdiği yetkiyi kullanmaktan aciz olanlar şimdi “Enflasyon farkı oluşması, zammı enflasyon değil masanın tarafları belirlesin, teklif ve tepkimizi haklı çıkarıyor.” diye beylik lakırdılarla günü kurtacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar.

Pardon; tepki derken? Kapalı kapılar arkasında tepki gösterdiniz de biz mi görmedik? Yoksa, tepkiden kastınız farklı bir şey mi? Efendi, daha Toplu Sözleşmenin ilk gününde sağındaki solundaki sendikalarla uğraşacağına, kamu çalışanlarının gücünü birleştirebilecek feraseti becerebilseydiniz; emin olun işte o zaman “maaş zammını masanın tarafları” belirliyor olacaktı. “Enflasyon farkıyla geleceğin, enflasyon tazminatıyla geçmişin kayıpları giderilmeli.” imiş! Peh peh peh…

Lafa bak beri gel!

Enflasyon farkı demek,sıfır zam demektir; hedefiniz bundan mı ibaret? Allah kamu çalışanlarının yardımcısı olsun. Gelir adaletini sağlamayı, emeğin değerini ve ederini artırmayı “Enflasyonun düşeceğine, ekonominin büyüyeceğine dair inancına” endeksleyen bir sendikal anlayışla daha çok kayıplarla karşı karşıya kalacağız.

Kamu çalışanlarının hak ve kazanımları; her durum ve şartta çalışanların yanında saf tutan, kamu çalışanlarının gücünü başka hedeflere ipotek etmeyen 

toplu sözleşme masasında çalışanların temsilcileriyle değil işverenle mücadele eden, gerektiğinde masaya çalışanın yumruğunu vurabilen ve emeğin sesini cesaretle haykıran sendikal anlayışla sağlanacaktır.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (2)
Var ol 2 ay önce
İşte sendikacılık bu doğru yerde doğru tepki, başkanım bizi ne hale düşürdüler. Yazıklar olsun.
Adnan04 2 ay önce
Talip Hocami %2 lerle anıyorum. Maalesef ki mazileri çok karanlık.
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
Namaz Vakti 20 Ocak 2021
İmsak 06:48
Güneş 08:17
Öğle 13:20
İkindi 15:50
Akşam 18:13
Yatsı 19:37