Talip Geylan'dan Şok İddia!

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan'ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, Ankara Bala'da yaşanan gelişmeler hakkında uyarılarda bulundu.

Sendikalar 03.12.2019, 20:32 03.12.2019, 20:32
Talip Geylan'dan Şok İddia!

 

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan"ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda,  Ankara Bala"da yaşanan gelişmeler hakkında uyarılarda bulundu. 

İddiaya göre; Bala"da Türk Eğitim-Sen"in yetkiyi alması sebebiyle okul yöneticileri üzerinden üyelere çeşitli baskılar yapıldığı, bu baskılardan netice alınamayınca Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen iki müfettiş ile üyeler üzerinde baskı kurulmaya çalışıldığı ifade ediliyor. 

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan"ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama...

1)Bala’da ebs üyesi bir kısım meslektaşımız istifa ederek TES’e üye oluyor. Şube başkanı istifa edenlerle görüşüyor,ikna edemiyor. Bunun üzerine il MEM’e “üyelerimize baskı var” diye dilekçe veriyor. İki müfettiş ilçeye giderek üyelerle görüşüyor!

2)Bu ne şimdi? İstifa eden/etmeyi düşünen her üyenizin başına müfettiş mi dikeceksiniz? Taşra bürokrasimizin, dışarıdan yapıların tahakkümünden kurtarılmasını beklerken,şimdi bir de müfettişlerimizin sendikal rekabetin mekanizması yapılması kabul edilemez!

Yorumlar (0)
banner51
26°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 31 Ağustosta Açılmalı mı?
Namaz Vakti 16 Temmuz 2020
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:42
Yatsı 22:26