Türk Eğitim Sen'den Bursa Şubesinde Dayak Olayıyla İlgili Açıklama

Türk Eğitim Sen; Türk Eğitim-Sen Bursa 1 Nolu eski Şube Başkanı Metin Öksüz’ün karıştığı kavga olayıyla sendikamızın ilişkilendirilmesine yönelik gerçeği yansıtmayan haber ve beyanlar maksatlıdır.

Sendikalar 27.10.2019, 16:40 27.10.2019, 16:40
Türk Eğitim Sen'den Bursa Şubesinde Dayak Olayıyla İlgili Açıklama

Türk Eğitim-Sen Bursa 1 Nolu eski Şube Başkanı Metin Öksüz’ün karıştığı kavga olayıyla sendikamızın ilişkilendirilmesine yönelik gerçeği yansıtmayan haber ve beyanlar maksatlıdır.


Adı geçen şahsın şube başkanlığından istifasına dair başvurusu, 14 Ekim 2019 tarihinde 129 sayılı Merkez Yönetim Kurulu kararıyla kabul edilmiştir. Nitekim bu kararımız, hem faks, sosyal iletişim araçları ve hem de kargo/posta yoluyla şahsın kendisine ve şube başkanlığımıza tebliğ edilmiştir.


Daha dün haberlere konu olan kavga olayının, on gün önce gerçekleşmiş olan istifa işlemine bağlanma çabası tarafımız ve kamuoyu tarafından dikkatle izlenmektedir.  Kişisel bir takım ilişki ve iddiaları kamufle etmeye ve sendikamız üzerinden polemik oluşturarak hedef saptırılmaya çalışılması en hafif deyimiyle aymazlıktır.


Sendikamıza yönelik itibar suikasti yapmaya çalışan itham sahipleri hakkında hukuki süreci başlatacağımızın bilinmesini istiyoruz.


Türk Eğitim Sen, kurulduğu günden bu yana ortaya koyduğu sendikal duruş ile tüm eğitim çalışanlarının ve kamuoyunun takdir ve teveccühünü kazanmış tertemiz bir teşkilattır.


İki cihan güneşi Hz. Peygamberimiz “Ben ancak güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim” buyurmuştur.


Fani ömrümüzde öncelikli ve tartışılmaz kaygımız ahlak üzerine yaşamak olmalıdır.


Türk Eğitim-Sen, (ahlak üzerine yaşayanların hayat verdiği) ahlaki sendikacılığın adresidir.


Tüm muhataplarımızla malum olan bu hasletimiz müptezel, müfteri ve izansızların hezeyanlarıyla kirletilemeyecek kadar açık bir gerçekliktir.


Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

TÜRK EĞİTİM SEN

www.ajanskamu.net 

Yorumlar (0)
banner51
28°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
Namaz Vakti 05 Temmuz 2020
İmsak 03:33
Güneş 05:31
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:36