Türk Eğitim Sen'e Sert Tepki!

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Latif Selvi Türk Eğitim Sen ile ilgili açıklamalarda bulunarak sert sözlerle tepki gösterdi. 

Sendikalar 06.12.2019, 19:31 06.12.2019, 19:31
Türk Eğitim Sen'e Sert Tepki!

Sendikacılığın merkezine hizmeti değil, ideolojik takıntılarını koyan zevat bugünlerde yalan ve iftirayla itibar peşinde koşmaktadır.
Daima kin ve nefretten beslenenler, bölücü ve ayrıştırıcı dilleriyle sendikacılık yaptığını zannedenler, yetkileriyle beraber itibarlarını da kaybettiler, kaybetmeye de devam ediyorlar.
Tüm sicili kabadayılık, zorbalık ve saldırganlıktan ibaret olanlar, eğitim çalışanlarının yetkiyi ellerinden almasından ders almayanlar elbette küçülmek, erimek, buharlaşmak ve yok olmak zorundadır. Tarihin yasası budur.
Hiçbir sendikal üretimi olmayanlar başkalarına iftira atarak var olmaya çalışmaktadır. Eğitimcilerin gözünün içine bakarak yalan söyleyen, ağızlarından köpükler saçarak iftira atanlar, bütün kritik dönemlerde sıvıştılar. Milletle aynı safta durmayı öğrenemediler.
Geçmişte, yetkiyi soldan sağa alalım, diyerek bakan bagajlarında taşıdıkları formlarla bir yıl içinde 125 bin kişiyi üye kaydedenler, bütün üyelikler böyle yapılıyor sanabilirler. Himmetle büyüyenler azmin zaferini anlayamazlar.
Darbe heveslilerini sendikalarında ağırlayanlar, ayakkabı kutularıyla meydana inerek darbecilere payandalık edenler, 15 Temmuz gecesi sinsice bekleyenler, ülke sevgisinden, haktan ve hukuktan bahsedemez. Ülkeyi sevmeyi tekelinde sananlar tüm sınavlardan ikmale kaldılar.

2010 referandumunda eğitim çalışanlarına toplu sözleşme hakkını verecek yasa çıksın diye biz ter dökerken ‘hayırda hayır’ vardır kampanyasına katılarak toplu sözleşme yasasını veto edenler yasanın merhametiyle “burada oturamam” diyemeyenler sendikacılık dersi veremezler.
Bu toplu sözleşme sürecinde eylem adıyla seremoni yapıp balon uçuranlar, Kamu İşveren Heyeti’ne cümle kurmak yerine konfederasyonumuza sataşanlar, basiretsiz muhterislerdir.
Sendikal geçmişleri boyunca hiçbir kazanım elde edemeyenlerin zaman içinde üye ve itibar kaybetmelerini Eğitim-Bir-Sen’e saldırarak tamir etmeye çalışması, örümceğin salyasıyla kendine yuva yapmasıdır. Örümceklerin barınağı yeryüzündeki en zayıf barınaktır bilesiniz.
5. Dönem Toplu Sözleşme’ye imza atmadığımız ortadayken, karşı oy kullanıp 85 sayfa şerh düşmemize rağmen şerhimizi görmezden gelip yalan ve iftirayla sendikacılıklarına(!) suni teneffüs yaptırıyorlar.
Sizin gündeminiz hiçbir zaman ne eğitim oldu ne de sendikacılık. Sizin gündeminiz hep Eğitim-Bir-Sen oldu. Bu da bizim büyüklüğümüzün en büyük göstergesidir.
Eğitim-Bir-Sen dünün, bugünün ve yarının sendikasıdır. Bunu konjonktürel yaşayan, kritik dönemlerde yanlış pozisyon alan, bölücü dili ve kaba üslubuyla eğitim çalışanlarının töhmet altında kalmasına neden olan, hiçbir kazanımı olmayan yalancı saldırganlar anlayamaz.
Tercihlerini beğenmediğiniz eğitim çalışanları; iddiaları, icraatı, sendikal saygınlıkları, üye sayılarıyla sendikaları olmaları gereken yere konumlandırmış, yetkiyi de ehil gördüğü ellere teslim etmiştir.

LATİF SELVİ

Eğitim Bir Sen 

Genel Başkan Yardımcısı

Yorumlar (5)
AHMET 4 ay önce
AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE
Kerem keremi 10 ay önce
Az bile söylemiş.vesayetin baskının yılmaz bekçilerine daha çok söylenecek söz vardı. Allah Bu milleti imtihan etmesin bir daha.gorduk 28 şubatı ve yaşanılan süreci
Mevlüt EKİNCİ 10 ay önce
"örümceğin salyasıyla kendine yuva yapması" ,"Örümceklerin barınağı yeryüzündeki en zayıf barınaktır bilesiniz. " Harika bir öz anlatım.Tebrikler sayın hocam.
İSTANBUL 10 ay önce
içinize bakın kaf dağından görünüyor yapılan yanlışlar ama sizinde içinde olduğunuz genel merkez duyarsız vurdumduymaz nice değerler yollarını ayırdı veya pasif durumda sendika ile ilgisi olmayan zevatlar yönetimlerde adamlar bol bol etnik milliyetçilik yapıyor liyakatsız kişiler yönetimlerinde.istanbul 5 nolu şubenize arada bakın asıl olaylara ideolojik bakan zevat orda.çok uzklara başka sendikadaara bakmayın . mobingin kralını zevat yusufffff yussuuuufff insanları biçiyor
Kaan 10 ay önce
İnşallah o zorbalıkla aldığınız yetkiden sizden alınacak sarı sendika yalakası yüzünden millet açlıkla karşı karşıya,kağıt üzerinde yazılan enflasyona bile ses çıkaramayan sarı sendika,memura iktidar sopası ile korkuttular mevki makamı ile memuru kandırdılar iktidar gidince pamuk gibi dagilacaksiniz inşallah
banner51
20°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen Taşeronların İşkolu Değişmeli Mi ?
Kadroya Geçen Taşeronların İşkolu Değişmeli Mi ?
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 05:19
Güneş 06:45
Öğle 13:02
İkindi 16:27
Akşam 19:09
Yatsı 20:29