Yasakçı Kaymakam ve Milli Eğitim Müdürüne Sert Tepki

Manisa Yunus Emre İlçesinde Öğretmenler başta olmak üzere kılık kıyafet yasağı getiren 28 Şubatçı Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdürüne Eğitim Bir Sen'den sert tepki .

Sendikalar 23.10.2019, 19:16 23.10.2019, 19:16
Yasakçı Kaymakam ve Milli Eğitim Müdürüne Sert Tepki

Ajanskamu-Özel Haber

Manisa Yunus Emre İlçesinde Öğretmenler başta olmak üzere kıkılık kıyafet yasağı getiren 28 Şubatçı Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdürüne Eğitim Bir Senden sert tepki geldi. 

Eğitim Bir Sen Manisa Şube Başkanı Mesut ÖNER 28 şubatçı yasakçı zihniyeti Manisaya geri getimrye çalışan unus Emre İlçesi Kaymakamı Ahmet ERDOĞDUya ve İlçe Milli Eğitim Müdürüne sert çıktı.

ÖNER sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada:

1980 İhtilalinden kalma yasakçı zihniyetin tek tip insan yetiştirme hayalinin ürünü olan Kılık-Kıyafet Yönetmeliğinin, lokal düzeyde hortlatılmaya çalışıldığı izlenimimizi daha önce yaptığımız açıklamayla kamuoyu ile paylaşmıştık.

Yunusemre İlçemizde daha iyi bir eğitim için çalışmak,eğitimin niteliğini arttırmak yerine darbe ürünü yönetmeliğin öngördüğü pantolonun kumaşı,kazağın yakası,ayakkabının topuk boyu,ense tıraşı ve bıyıkla uğraşan bir yaklaşım sergileniyor.

Bu durum Yeni Türkiyeye yakışmıyor.

Bu tür eski kafa, kısıtlama ve dayatma içeren, vesayeti yeniden hortlatmaya dönük yaklaşımlar, eğitim çalışanlarını huzursuz etmekte ve eğitime, millete, ülkeye yarar sağlamamaktadır.

Kamuda kılık kıyafet dayatması artık son bulmalıdır.

Öğrencilerin serbest kıyafet hakkının olduğu yerde, öğretmene, eğitim çalışanına, kamu görevlisine ‘ne giyeceğine karar veremeyen insan’ muamelesi yapılmış olması kabul edilebilir bir şey değildir.

Eğitim-Bir-Sen olarak, kılık ve kıyafet özgürlüğü hakkının alınabilmesi için başlattığımız sivil itaatsizlik eylemimiz, kamu görevlileri kılık ve kıyafet özgürlüğüne kavuşuncaya kadar kararlılıkla sürecektir.

dedi. 

İşte Kaymakamın emriyle İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep ŞENGÜLün  Okullara gönderdiği o yasakçı zihniyet ürünü resmi yazı: 

www.ajanskamu.net 

Yorumlar (2)
Mustafa er 9 ay önce
Kaymakam haklı şu an okullarda kim müstahdem kim öğretmen belli değil.
Mustafa Aydemir 9 ay önce
Kaymakam son derece haklı.Stretch , tayt ile okula gelen öğretmen var.
banner51
24°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
MEB Şube Müdürü Rotasyonu İptal Edilmeli mi ? Edilememeli mi?
Namaz Vakti 08 Temmuz 2020
İmsak 03:36
Güneş 05:33
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:46
Yatsı 22:34