AGD Siyer-i Nebi sinav cevap anahtari 2018

AGD Siyer-i Nebi sınavı yarışması soru ve cevapları

Sınavlar 16.12.2018, 20:34 16.12.2018, 20:34
AGD Siyer-i Nebi sinav cevap anahtari 2018

Anadolu Gençlik Derneğinin (AGD) Türkiye genelinde 6ncısını düzenlediği liselerarası Siyer-i Nebi sınavı soru ve cevapları bugün AGDTVde açıklandı.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Efendimizin İzinde diyerek Türkiye’nin il ve ilçelerinde liselerarası Siyer-i Nebi sınavı düzenledi. Kaybedeni olmayan yarışmaya 200 binden fazla öğrenci katıldı. AGD Siyer-i Nebi yarışması sınavının soru ve cevapları az önce AGD TV üzerinden canlı yayınla açıklandı. Öğrencilerin merakla beklediği siyeri nebi sınavı soru cevap anahtarı ile ilgili detaylı bilgilere haberimizde yer verdik. 

 

‘Liseli Gençler Efendimiz’in İzinde Siyer-i Nebi Yarışması’ sloganıyla AGD tarafından düzenlenen yarışmaya Türkiye genelindeki tüm liselerden binlerce öğrenci katıldı. Sınava katılan öğrenciler, Ahmed Cevdet Paşa’nın yazdığı ‘Son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.v)’ adlı Siyer-i Nebi kitabına göre yarışmaya tabi tutuldu. Siyer-i Nebi sınavının soru ve cevapları bu akşam ‘agdtv.net’ üzerinden yapılan programla açıklandı. Sınava gözleri görmeyen liseleri gençlerin katılması da dikkat çekti. 

 

AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan ise sosyal medya hesabından sınava katılan öğrencilere teşekkür etti. Turhan, #AGDsiyeriNebi Yarışmamız nihayete ermiş oldu. Katılan bütün kardeşlerime başarılar diliyorum. dedi. 

AGD SİYER-İ NEBİ SINAVI SORU VE CEVAP ANAHTARI AÇIKLANDI
Sınav Türkiye’nin 81 ilinde, her ilçesinde aynı anda saat 11.00da başladı. 200 binden fazla öğrencinin katıldığı Siyer-i Nebi sınavında liseli gençler, âlemlere rahmet olarak gönderilmiş Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet’in (s.a.s) hayatına ilişkin soruları cevapladı. Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkezi siyer-i nebi sınavı soru ve cevap anahtarı saat 21.00da ‘agdtv.net’ üzerinden yapılan programla açıkladı. Soru ve cevapların ilerleyen saatlerde efendimizinizinde.com web adresinden de yayınlanacağı öğrenildi. 

Öte yandan AGDden yapılan açıklamaya göre, 80. sorunun iptal edildiği, söz konusu sorunun tüm öğrenciler için doğru sayılacağı belirtildi. İşte AGD Siyeri Nebi sınavı cevap anahtarı 2018

AGD SİYERİ NEBİ SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
Milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirmek için çalışan AGD’nin böyle bir organizasyonu her yıl gerçekleştirmesi veliler tarafından oldukça takdir ediliyor. Evlatlarının Peygamber Efendimiz’in hayatını böyle keyifli bir yarışma sayesinde öğrenmesi anne ve babaları oldukça memnun ediyor. Kaybedeni olmayan Siyer-i Nebi 2018 Sınavı’nın sonuçları 31 Aralık gecesi Türkiye genelinde yapılacak olan Mekke’nin Fethi Gecesi’nde açıklanacak.

 

Yorumlar (1)
emre aslan 2 yıl önce
yarışma güzeldi
banner51
19°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 27 Ekim 2020
İmsak 05:57
Güneş 07:22
Öğle 12:53
İkindi 15:45
Akşam 18:14
Yatsı 19:34