KPSS lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM tarafından 6-12 ve 13 Eylül tarihlerinde düzenlenen KPSS lisans düzeyi sınav sonuçları için bekleyiş sürüyor. Kamu kurumlarında görev almak isteyenlerin katıldığı sınavın sonuç tarihini ÖSYM 22 Ekim 2020 olarak duyurdu.

Sınavlar 04.10.2020, 20:34
KPSS lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT, DHBT sınavlarına katılan adayların gözü sonuçlarda. ÖSYM’nin yayınladığı sınav takviminde yer alan bilgilere göre, sonuçlar 22 Ekim tarihinde sonuc.osym.gov.tr adresinden ilan edilecek. Ancak KPSS sonuçlarının bir gün öncesinden de açıklanma ihtimali bulunuyor.

ERKEN AÇIKLANABİLİR

Corona virüsü sebebiyle bu sene ÖSYMnin yaptığı birçok sınavın tarihlerinde gecikmeler yaşandı. Ancak ÖSYM, bazı sınavların sonuçlarını erken erişime açtı. KPSS sonuçları da ÖSYM’nin yoğunluk durumuna göre daha erken ya da daha geç olarak da değişiklik gösterebilir.

SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI HAKKINDA

ÖSYM KPSS kılavuzundaki bilgilere göre, Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYMnin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Kaynak: Ajans Kamu
Yorumlar (0)
banner51
17°
açık
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 26 Ekim 2020
İmsak 05:55
Güneş 07:20
Öğle 12:53
İkindi 15:48
Akşam 18:17
Yatsı 19:36