Lisans ve Ön Lisans Mezunları Ortaöğretim KPSS'ye Başvuru Yapabilir mi?

2020 yılında lise KPSS yapılacak. ÖSYM 'den yapılan son dakika açıklamasında ortaöğretim KPSS başvurularının başladığına yer verildi. Peki lisans ve ön lisans mezunları lise KPSS 'ye girebilir mi? İşte detaylar ve cevap.

Sınavlar 15.09.2020, 20:15
Lisans ve Ön Lisans Mezunları Ortaöğretim KPSS'ye Başvuru Yapabilir mi?

Lisans ve ön lisans mezunları lise KPSS ye girebilir mi?

Lisans ve ön lisans mezunu olan adaylar, Kamubulteni.com a art arda mesajlar göndermeye başladı. Adaylar, Lisans veya ön lisans KPSS ye başvuru yapamadığını , bu nedenle lise KPSS ye girmek istediği konusunu yönlendirdi. Biz de Kamubulteni.çcom olarak bu yazımızda lise KPSS başvuru bilgilerine yer verdik.

KPSS LİSE BAŞVURUSU BAŞLIYOR

2020 yılı lise/ortaöğretim KPSS başvurusu bugün başladı. ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada 15 Eylül de başlayan başvuruların 30 Eylül 2020 tarihine kadar alınacağına yer verildi.  Başvuru yapacak adaylar, ais.osym.gov.tr adresi üzerinden müracaatlarını yapacak. Adaylar daha sonra 80 TL olan başvuru ücretini yatırıp müracaatını tamamlayacak.

ÖN LİSANS VE LİSANS MEZUNLARI BAŞVURABİLİR Mİ?

An itibarıyla 2 veya 4 yıllık bölümlerden mezun olan adaylar, lise KPSS ye başvuru yapamaz. KPSS başvuru kılavuzunda belirtildiği gibi KPSS lere yapılacak başvurularda en yüksek mezuniyet dikkate alınır. Bir aday lisans mezunuysa lise veya ön lisans KPSS ye başvuramaz. Bir kişi ön lisans mezunu olduysa lise ya da lisans KPSS ye giremez.

Yorumlar (0)
banner51
23°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 21 Eylül'de Açılmalı mı?
Sizce Şu Anki Korona Virüs Rakamlarına Göre Okullar 21 Eylül'de Açılmalı mı?
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 05:15
Güneş 06:41
Öğle 13:03
İkindi 16:31
Akşam 19:16
Yatsı 20:36