Sağlıkta Görevde Yükselme Sınavı İle İlgili İddialar Cevap Bulmalı

Türk Sağlık-Sen, Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği yazılı sınavı ile ilgili sosyal medyada sınavda yer alan sorular ile ilgili paylaşımların olması ve yazılı sınavın ardından bakanlığa başvurdu.

Sınavlar 10.10.2020, 19:18
Sağlıkta Görevde Yükselme Sınavı İle İlgili İddialar Cevap Bulmalı

Türk Sağlık-Sen, Görevde Yükselme ve Unvan değişikliği yazılı sınavı ile ilgili sosyal medyada sınavda yer alan sorular ile ilgili paylaşımların olması ve yazılı sınavın ardından gerçekleştirilecek sözlü sınavda adayların yazılı puanlarını etkilemeyecek bir şekilde puan verilmesi için Sağlık Bakanlığına başvurdu. 

Başvuruda sınavın akabinde bazı sosyal medya platformlarında soru kitapçıklarının fotoğrafları paylaşılarak, soruların sınav öncesinde bazıları tarafından ele geçirildiği iddiasının dile getirildiğini dikkat çekildi.

Sınava giren adaylara herhangi bir haksızlık olmaması nedeniyle söz konusu iddiaların Bakanlık tarafından incelenmesi istendi.

Sendika tarafından yapılan başvuruda yazılı sınavda başarılı olan adayların katılacakları sözlü sınavda çalışma barışı, eşitlik, kariyer ve liyakat ilkelerinin verimli ve hukuka uygun kullanılabilmesi açısından adayların yazılı sınav puanlarını etkilemeyecek puan verilmesi istendi. 

Milli Eğitim Bakanlığı ve bir çok Üniversitenin sözlü sınavda tüm adaylara aynı puanı vererek bunu sağladığı kaydedildi.  Bakanlığın böyle bir işlem yapması istendi.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
banner51
17°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Kadroya Geçen İşçiler Asıl İşkoluna Dahil Olmalı mı?
Namaz Vakti 22 Ekim 2020
İmsak 05:52
Güneş 07:16
Öğle 12:54
İkindi 15:51
Akşam 18:21
Yatsı 19:40