YÖKDİL sınavı ne zaman?

YÖKDİL sınavı ne zaman? 2022 e-YÖKDİL sınav giriş belgesi nasıl alınır?

Sınavlar 13.05.2022, 21:27
YÖKDİL sınavı ne zaman?

ÖSYM duyurdu! 2022 Elektronik Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (e-YÖKDİL) için Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri açıklandı. Adaylar, 2022 e-YÖKDİL sınav giriş belgesi ve sınav saatlerini araştırıyor. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman? 2022 e-YÖKDİL sınav giriş belgesi nasıl alınır? 2022 e-YÖKDİL saat kaçta başlayıp, kaçta bitecek? İşte e-YÖKDİL sınav ile ilgili detaylar…

e-YÖKDİL sınavı bu hafta sonu yapılacak. ÖSYM’den sınava girecek adaylar için uyarı geldi. 2022 Elektronik Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (e-YÖKDİL) için Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri açıklandı. Adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman? 2022 e-YÖKDİL sınav giriş belgesi nasıl alınır? 2022 e-YÖKDİL saat kaçta başlayıp, kaçta bitecek? İşte e-YÖKDİL sınav ile ilgili detaylar…

YÖKDİL SINAVI NE ZAMAN?

e-YÖKDİL 2022 (İngilizce) sınavı 14 Mayıs 2022’ta gerçekleştirilecek.

2022 E-YÖKDİL SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile edinebilecekler.

2022 E-YÖKDİL SAAT KAÇTA BAŞLAYIP, KAÇTA BİTECEK?

Sınav, saat 13.45’te başlar, cevaplama süresi 180 dakikadır (3 saat). Sınav, İngilizce’de Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ile Sosyal Bilimler alanlarında yapılacak.

Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adayların, sınav saatinden en az 1 saat önce sınava girecekleri binanın önünde hazır bulunmaları gerekiyor. Adaylar, saat 13.30’dan sonra sınav binalarına alınmaz. Sınav başladıktan sonra adayların, sınavın cevaplama süresinin ilk 135 dakikası tamamlanmadan sınav salonunu terk etmeleri yasaktır. Sınav sırasında adayların, kısa bir süre için bile olsa sınav salonundan çıkmaları yasaktır. Sınav salonundan her ne sebeple olursa olsun çıkan aday bir daha sınav salonuna alınmaz ve sınavın ilk 135 dakikası tamamlanana kadar sınav binasında bekletilir. Yukarıda belirtilen süre tamamlanmadan sınav binasından ayrılan adayın sınavı geçersiz sayılır.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 29 Mayıs 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı