En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Son Dakika Gelişmesi YKS ve LGS Tarihleri Değişti. LGS 21 Haziran'da YKS 28 Haziranda Yapılacak

Genel 01.05.2020, 03:57

AJANSKAMU-ÖZEL HABER

YKS ve LGS sınav tarihleri değişti. Sınavlar öne çekildi.  Açıklamayı Pazartesi günü Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdıoğan Halka Sesleniş konuşmasında yapacak.

Bahçeşehir Üniversitesi Rektör danışmanı Turgay POLAT falaş gelişmeyi açıkladı.   YÖK Başkanı Yekta SARAÇ ile yaptıkları toplantıda YÖK Başkanı SARAÇın  açıkladığını söyledi.  

Turgay Polat çektiği video İle Cumhurbaşkanımızın açıklayacağı tarihleri YÖK başkanı Yekta SARAÇ kaynak göstererek açıkladı .

Üniversite sınav tarihi değişecek mi? Sorusu cevap buldu

Milli Eğitim BakanıZiya SELÇUK basın mensuplarının üniversite sınav tarihi değişecek mi? sorusu ile ilgili sorukları soruya bu konuda "Sayın Cumhurbaşkanımız Pazartesi günü bir açıklama yapacak." demişti. 

 LGS 21 Haziranda YKS 28 Haziranda Yapılacak

Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Sınavların tarihindeki gecikmeler ile ilgili alınan ilk karar tartılşıldı ve şöyle bir karar çıktı: 

26 Temmuz tarihini Üniversite sınavı için geç olacağı görüşüldü. Bilim kurulunun da tavsiyesi ile temmuz ve ağustos ayları turzim için ayrıldı. Bu aylarda yapılacak sınavların da turizm ve sınava girecekler için sıkıntı oluşturacağı düşünülerek Bakanlarla yapılan toplantı neticesinde sınavların tarihlerinin öne alınması kararlaştırıldı.

LGS Sınavının 21 Haziranda, YKS Sınavının ise Haziranın son haftası 28 Haziran tarihinde yapılması kararlaştırıldı.

Açıklamayı Pazartesi günü kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdıoğan halka sesleniş konuşmasında yapacak.

**LGS ve YKS  sınav tarihleri ile ilgili yetkililer eiletmek istediğiniz yorum ve taleplerinizi yorum kısmından yazarak iletebilrisiniz.

KAYNAK:WWW.AJANSKAMU.NET

Yorumlar (1)
Hayriye Fırat 5 ay önce
Birçok okul müfredata uygun ilerlemedi. 2.dönem konuları ağır ve zor konular olduğu için bunlar 1.dönemden işlendi. Yani aslında çıkarılan konular emeklerin çözülen soruların boşuna olmasına sebep oldu .Şimdi 1. dönemden kalan konuları yetiştirmeye çalışıyorlar ama sınav erkene alınırsa bu mümkün olmayacak . Sınavın erkene alınması öğrenciler çok zor durumda bırakacak.