Sergen Yalçın'dan Milli Takım açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Haber Global'de Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtladı. Yalçın, A milli takımın başına geçeceği iddialarına da açıklık getirdi.

Spor 09.09.2021, 12:57
Sergen Yalçın'dan Milli Takım açıklaması

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Haber Globalde Candaş Tolga Işıkun sunduğu "Az Önce Konuştum" programının konuğu oldu.

Sergen Yalçın transfer, takımın son durumu ve izleyenlerin gündeme dair sorularına yanıt verdi

DESTEK OLMAMIZ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Yalçın, "Bizim meslekte işler iyi giderken çok fazla kimseye ihtiyacınız olmuyor. Burada taraftarın, camianın, halkımızın desteğine zor anlardayken ihtiyaç var. Ben Şenol hocaya destek olmamız gerektiğini düşünüyorum.Futbolda işler her zaman iyi gidecek diye bir şey yok. Sonuç çok sağlıklı olmadı ama destek vermek lazım diye düşünüyorum hocamız ve oyuncularımıza. Hepsi ülkemizin değerleri. Bugün hocamızın yerinde herkes olabilir, biraz destek olmak lazım.Çok konuşmayı, kaos yaratmayı, fikir beyan etmeyi çok seviyoruz. Bu oyuncularımız ve hocamız bizi EURO 2020ye götüren kadro, Dünya Kupasına götürebilirler ve başarabilirler. Destek olmayı çok daha sağlıklı görüyorum." dedi.

BEŞİKTAŞI NASIL KARŞINA ALIRSIN

Jaap Uilenberg isim söylememiş, Beşiktaşın teknik direktörü demiş. Beni hedef göstersin. Bloombergin ne yaptığı çok da önemli değil! Adı neyse, fark etmez! TFF tarafından çağrılmış, işi hakem yetiştirmek. Mesela Almanyada Bayern Münih teknik direktörü hakemler üzerinde baskı kuruyor diyebilir mi? Derse ne olur? Burada ne oldu? Bu arkadaşa birileri bir şey fısıldamış! Ben ne yapıyorum? Diğer teknik adamlar yetersiz mi? Onlar da baskı yaratsın! 15 tane teknik adama fotoğrafı gösteririm, görürler baskıyı kim yaratıyor! Sen, Beşiktaşı nasıl karşına alıyorsun?

BEŞİKTAŞ SANA HADDİNİ BİLDİRİR

Beşiktaş sana haddini bildirir, onu bil! TFFde yetkili varsa, bağlansın! TFF, bu adama bu açıklama yapma hakkını nasıl vermiş! Sen yorumcu musun? Hakemlere, beni hedef gösterdin, basına açıkladın. Peki seminerde kimbilir benle ilgili neler söyledin? 3-5 maç içinde beni %100 atarlar, hiç şüphem yok! Benim kenarda saygısızlığım yok. Geçen sene de söyledim, Beni kimse atamaz. El, kol kaldırma atılmaysa, atsınlar. Ancak saygısızlığım yok.

TFF HADDİNİ BİLDİRSİN

MHK Başkanı Serdar Tatlı böyle açıklama yapar mı? Sen kimsin? Senin vasfın ne? Sen, hakemlere Bunu atın diyorsun! Peki neden ben? Başka bir takımın hocası hakkında neden konuşmuyorsun? Hedef mi oldum? TFF, bu arkadaşa haddini bildirsin! Siz haddini bildiremezseniz, biz bildiririz! Beşiktaş camiası bildirir! Bloomberg mi, nedir! TFFye tavsiyem haddini bildirsin! TFFden kimse aramadı, özür dilemedi! Bu olay bizim dışımızda demen lazım, topu üstünden atman lazım! Bu adam seni temsil ediyor! TFFde biri varsa arasın, durumu anlatsın! Beşiktaş camiası olarak sebebini öğrenmek istiyoruz! Yarın ben atılırsam, hesabını kim verecek? Hakem, beni atarsa, sebebini açıklamak zorunda kalacak! Çünkü bunu sorucam! Herkes soracak! Bunun açıklamasını yapmak zorunda kalacaklar! Basına bunları söyleyen, seminerde neler anlatır!

TFF YOLLARINI AYIRMALIDIR

Jaap Uilenberg artık bir taraftır, Beşiktaşın karşısındadır. TFF şu an bu arkadaşın işin son vermelidir. Hemen açıklama yapmalılar, Tüm kulüplere eşit mesafedeyiz, bu açıklama sonrasında yollarımızı ayırdık demelidir. Uilenberg artık taraftır ve hakem camiasından bundan sonra çekiniyorum! Artık kulübede otururum ve maç izlerim! Oturunca da Hocanın enerjisi yok diyorlar. Kalkınca da eleştiriyorlar. Ne yapalım? Siz söyleyin, ben yapayım!

BEŞİKTAŞ CAMİASINI KARŞISINA ALDI

Jaap Uilenberg, beni hedef gösterse ne olur? Ben, onu hedef gösterirsem ne olur? Bunu düşünsün! Söylenen laf bana değil, Beşiktaş camiasına! Beşiktaş Teknik Direktörü deniyor. Camianın teknik adamına söyleniyor. Beşiktaş camiasını karşısına alıyor. Bundan sonra olacakları düşünmüyor musun? Ben şimdi bir camia ile ilgili benzer şeyler söyleyebilir miyim? TFF ve MHK acil açıklama yapmalı. Bu adamın ilişkisi kesilmeli. Yoksa bizim için artık siz tarafsınız. İfadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
26°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
6.Dönem Toplu Sözleşmeyi Başarılı Buluyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 05:11
Güneş 06:37
Öğle 13:04
İkindi 16:35
Akşam 19:21
Yatsı 20:42