Ev sahibi olma hayaliniz artık Garanti BBVA ile gerçeğe dönüşebilir. Türkiye'nin önde gelen bankalarından biri olan Garanti BBVA, konut kredisi kampanyasıyla ev sahibi olmak isteyenlere cazip fırsatlar sunuyor. 1.5 milyon TL konut kredisi alarak istediğiniz eve sahip olabilirsiniz. Ancak, bu tutarda bir kredi için aylık taksit miktarı ne kadar olacak? İşte detaylar:

Garanti BBVA Konut Kredisi Şartları ve Avantajları

Garanti BBVA'nın konut kredisi kampanyası, müşterilere geniş vade seçenekleri sunuyor. 1.5 milyon TL gibi yüksek bir tutarda konut kredisi çekmek isteyenler için banka, 240 ay vadeli kredi imkanı sağlıyor. Bu uzun vade seçeneği, aylık geri ödemeleri düşürürken, toplam geri ödeme miktarını artırabilir. Ancak, düşük aylık taksitlerle uzun vadeli ödeme imkanı da sunulmaktadır.

Aylık Taksit Hesaplama

Garanti BBVA'dan 1.5 milyon TL konut kredisi kullananlar için aylık taksit tutarı önemli bir konudur. Bankanın sunduğu %4,11 faiz oranıyla 240 ay vadeli kredi için aylık ödeme miktarı şu şekildedir:

Vakıfbank'ın 100 bin liralık kredi kampanyası Vakıfbank'ın 100 bin liralık kredi kampanyası

Aylık Taksit = Kredi Miktarı × Aylık Faiz Oranı / (1 - (1 + Aylık Faiz Oranı) ^ -Toplam Ay Sayısı)

Yukarıdaki formül kullanılarak yapılan hesaplamada, 1.5 milyon TL kredi için aylık taksit tutarı 61.653 TL olarak belirlenmiştir.

Toplam Geri Ödeme Miktarı

1.5 milyon TL konut kredisi için toplam geri ödeme miktarı, kredi tutarı ve faiz oranına bağlı olarak değişir. Garanti BBVA'dan 240 ay vadeli 1.5 milyon TL konut kredisi kullanan bir kişi, kredi süresi sonunda toplamda 14 milyon TL'yi bulan bir geri ödeme yapacaktır.

Editör: Serhat SALİMOĞLU