CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Öz Sağlık-İş Sendikası sağlık ve sosyal hizmet emekçilerine kazandırmaya devam ediyor. Sosyal medya üzerinden yürütülen algıları hiçe sayan Sendika enerjisini işçinin kazanımları üzerinde yoğunlaştırıyor.

4-B/4-C/4-D li 08.09.2023, 12:34
CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİNDE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

Öz Sağlık-İş Sendikasından yapılan yazılı açıklama şu şekilde;

Sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin yetkili sendikası olan Sendikamız ile  Sivas Cumhuriyet Üniversitesi arasında bir süreden beri devam eden toplu  iş sözleşmesi müzakereleri anlaşma ile sonuçlandı.

İmzalanan toplu  iş sözleşmesi ile 860 sağlık işçisinin mali, idari  ve sosyal haklarında iyileştirme sağlandı. Sözleşme Kamu Çerçeve Protokolüne uyumlu hale getirildi.

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZA TÖRENİ YAPILDI

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlük binasında gerçekleştirilen imza törenine Rektör  Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcısı ve Komisyon Başkanı Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Enis Baha  Biçer, Genel Sekreter Yardımcısı  Av.  Bahadır Kır ve diğer üniversite yetkilileri katılırken, Sendikamız adına Genel Sekreter Yardımcımız Yahya Bilgin, Sivas Şube Başkanımız İbrahim Eyce, Şube Başkan Yardımcımız Hikmet Erdem ve Temsilcilerimiz Erhan Yıldızeli, Ferman Karakuş, Murat Gündoğdu ve Sedat Binici katıldılar.

Sözleşme Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Alim Yıldız ile Sendikamız Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin arasında imzalandı.

1 AĞUSTOS’TAN GEÇERLİ OLACAK

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile Sendikamız arasında imzalanan yeni dönem toplu  iş sözleşmesi 1 Ağustos  2023 tarihinden itibaren geçerli olacak.

İmzalanan sözleşme ile işçilerin mali, idari ve sosyal hakları KÇP ye uyumlu hale getirildi, ücrete yönelik bazı maddelerde KÇP’nin üzerine çıkıldı, yeni haklar alındı.

1 MAYIS’TA ÇALIŞAN İŞÇİ EK YEVMİYE ALACAK

İmzalanan sözleşme ile işçilerin mali, idari ve sosyal haklarında iyileştirmeler sağlandı.

1 Mayıs Emek Bayramı’nda çalışan sağlık işçilerine kendi yevmiyeleriyle birlikte 4 yevmiye, idari izin ilan edilen özel günlerde (bayram vs.) çalışan sağlık işçilerine ise kendi yevmiyeleri ile birlikte 2 yevmiye ödenecek.

Sözleşme ile işçiler ayrıca gece zammına, yüzde 5-11 arasında değişen iş primine de kavuştular.

İmzalanan toplu sözleşme ile ayrıca hastane kadrosunda yer alan işçilere günlük 60 TL ilave iş primi ödenmesi de karara bağlandı.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 03 Ekim 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı