Devlet Sert: Sağlıkta Şiddete Artık Yeter Diyoruz!

Konya Şehir Hastanesinde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Dr. Ekrem Karakaya için, sağlık camiası ayağa kalktı. Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert açıklamasında; Sağlıkta şiddete artık yeter!, dedi.

4-B/4-C/4-D li 07.07.2022, 13:06
Devlet Sert: Sağlıkta Şiddete Artık Yeter Diyoruz!

200 bine yakın üyesiyle kamuda en büyük örgütlerden biri olan Hak-İşe bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası, Konya Şehir Hastanesinde silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Dr. Ekrem Karakaya için baş sağlığı mesajı yayınladı.

Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Merkezinden yapılan açıklama şu şekilde; Vatandaşlarımızın sağlığı için mücadele eden Dr. Ekrem Karakaya’nın Konya Şehir Hastanesinde uğramış olduğu silahlı saldırı sonucu vefat etmesi bizleri derinden yaralamıştır.

Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarının ve Sağlık camiamızın başı sağ olsun.

Konuyla ilgili olarak Genel Başkan Devlet Sert yaptığı açıklamada;

“Ne olursa olsun hiçbir neden insan canını almak için sebep olamaz. Sendika olarak yaptığımız tüm açıklamalarda her zaman sağlıkta şiddetin karşısında olduğumuzu, sağlıkta şiddete yönelik acil tedbirler alınmaması halinde tüm hastanelerin ve sağlık ordusunun bu vandalizm karşısında her zaman tehdit altında olacağını belirttik. Umarız bundan sonra bu tür hadiseler vukuu bulmaz ve sağlıkta şiddete karşı acil tedbirler alınır” dedi.

Kaynak: AjansKamu
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 15 Ağustos 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı