Kami İşçileri Ek Protokol İstiyor

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan yüz binlerce işçi artan hayat pahalılığı ve alım gücünün düşmesi nedeniyle ek protokol istiyor.

4-B/4-C/4-D li 09.02.2024, 12:48
Kami İşçileri Ek Protokol İstiyor

Sosyal medyada her gün gündem olan kamu işçileri; Asgari ücretli, memur, memur emeklisi ve işçi emeklilerinin maaşlarında yapılan iyileştirmenin doğru ve yerinde bir adım olduğunu ancak; Kamu işçisinin olumlu sonuçlanan kamu çerçeve protokolüne rağmen artan enflasyon karşısında maaşlarının eridiğini ifade ediyorlar.

Sosyal medya platformu Xte her gün gündemin üst sıralarına yerleşen ve Cumhurbaşkanı Erdoğana sesini duyurmaya kamu işçileri seyyanen zem, refah payı ve ek protokol taleplerini yineliyor.

Toplumun pek çok kesimine yapılan yüzde 49.25’ lik artıştan faydalanamayan kamu işçileri, yüzde 49.25’lik ücret artışından yararlanmak istiyor.

Yapılan iyileştirmeler maalesef kamu işçilerine yansımadı bu nedenlede kamu işçileri ile toplumun diğer kesimleri arasındaki ücret farkı açıldı.

Hükümetin memura, memur emeklisine ve işçi emeklisine yüzde 49.25, asgari ücretliye yüzde 49.11 oranında yapmış olduğu zammın ardından aileleri ile birlikte milyonlarla ifade edilen işçi kesiminin beklentisi artmıştır.

İşçiler kamuda bozulan ücret dengesinin giderilmesi, açılan ücret makasının dengelenmesi ve çalışma barışı ve huzurunun sürdürülebilmesi için mutlaka ek protokol yapılması talebinde bulunuyorlar.

Tüm kamu işçisinin yüzünü güldürecek ve Ocak ayından itibaren geçerli olacak bir düzenleme ile KÇP’ye yeni bir ek protokol daha yapılarak toplumun tüm kesimlerine yapılan yüzde 49.25’lik artışın tüm kamu işçilerine de yansıtılması, çalışanların tek beklentisi haline geldi.

Şimdi yüz binlerce kamu işçisi Cumhurbaşkanı Erdoğanın ek protokole ilişkin açıklama yapmasını bekliyor.

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı