Kamu işçilerinin merakla beklediği toplu sözleşme imzalanıyor

Kamuda çalışan yüz binlerce işçinin merakla beklediği toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde flaş gelişme yaşandı. İşte tüm detaylar, özel haberimizde..

4-B/4-C/4-D li 03.06.2023, 00:05 08.06.2023, 15:21
Kamu işçilerinin merakla beklediği toplu sözleşme imzalanıyor

Sağlık Bakanlığında yetkili yaklaşık 200 bin üyesi bulunan Öz Sağlık-İş Sendikası bugün WhatsApp üzerinden önemli bir mesaj gönderdi.

Sendika Şube Başkanları toplu sözleşme görüşmelerinin olağanüstü bir durumun olmaması halinde pazartesi günü imzalanacağını duyurdu.

TOPLU SÖZLEŞME METNİNİN TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

İŞTE ÜYELERE GELEN O MESAJ:

Değerli arkadaşlar;
Sağlık Bakanlığı toplu iş sözleşmesi imza törenimiz, bazı düzeltmelerin yapılması, Bakanlık bürokrasisi ve sendikamız yönetiminin katılımı ile olağanüstü bir durum yaşanmadığı takdirde PAZARTESİ GÜNÜ yapılacaktır. 

Öz Sağlık-İşten yapılan bu açıklama sonrası heyecanlanan yüz binlerce işçi Haziran ayı maaşlarının zamlı olup olmayacağı sorusuna cevap arıyor.

Ayrıca Kurban Bayramının ay sonuna denk gelmesi nedeniyle Bayram öncesi geriye dönük toplu ödemeler hesaplara yatacak mı? Sorusu son günlerin en önemli konu başlığı haline geldi.

Tüm bu süreçlerle ilgili Ajans Kamu olarak sizleri doğru bilgilendirmek adına yeni gelişmeleri siz kıymetli takipçilerimizle paylaşmaya devam edeceğiz.

AJANS KAMU

Kaynak: www.ajanskamu.net
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 25 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı