03.05.2023, 15:06

Adana Aile İl Müdürlüğü Kan Bağışı Yaptı

Türkiye'nin önde gelen kurumlarından biri Türk Kızılay’ıdır. Gerek Türkiye'de gerekse dünyanın birçok yerinde yardımla birlikte özellikle ihtiyacı olan insanlara kan bulan ve kan ihtiyacını karşılayan en önde gelen kurumdur.

Deprem bölgesinde olmamız hasebiyle, Kızılay'ın önemini çok daha iyi anlamaya başladık. Şüphesiz depremde vefat eden insanlardan çok daha fazla yararlı söz konusu oldu. Yaralı insanların ise kana ihtiyacı ciddi seviyelerdeydi.

Deprem döneminde önemli çalışmalar yapan diğer bir kurum ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesindeki il müdürleri oldu. Yükü omuzlamak durumunda kaldılar. Deprem döneminde, gerek depremde ailesini, evini kaybeden insanlar, özellikle çocuklar, gerekse deprem sonrasında psikososyal destek anlamında çok ciddi çalışmalar yaptılar.

Bugün çok önemli bir faaliyete dahil olduk. O da Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Nevzat Özer ve ekibinin Türk Kızılayı’yla birlikte düzenledikleri kan bağışı kampanyasına  biz de Aile İl Müdürlüğü'ne bağlı bir kurum olarak dahil olduk. Gerçekten güzel faaliyetlere şahit olduk.

Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi müdürü Fatih Fatih Ataşlı ile birlikte Adana Huzurevinde düzenlenen kampanyaya iştirak ettiğimizde, misafirleri  il müdür yardımcısı Sayın Mustafa Gökboğa tebessümle karşıladı. Sıcak bir karşılama ve huzurevindeki yaşlılarımızla birlikte o sıcaklığı hissetmemiz çok önemliydi. 

Az sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Adana İl Müdürü Nevzat Özer Bey geldi. Nevzat Bey'in özellikle yaşlıların oturdukları masaları tek tek ziyaret etmesi ve ellerini öpmesi nezaket açısından özlediğimiz bir sahneydi. 

Soru formunu doldurup kan bağışına başladıktan sonra Türk Kızılayı Adana şubesi sağlık ekibinin gayet nezaketli kan alımı yine özlediğimiz bir tablo idi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü özellikle son 3 yılda Psikososyal destek ve halka inme konusunda Nevzat Bey ile birlikte güzel bir yol kat etti.

Bu kan bağışı deprem bölgesinde bu kadar yaralının bulunması sebebiyle kana olan ihtiyaç açısından gerçekten önemli bir faaliyet oldu. Diğer kurum ve kuruluşların da kendi bünyesindeki çalışanları ve ekipleri ile kan bağışını devam ettirmelerini bekliyoruz.

Tekrar Nevzat Bey, Mustafa Bey ve ekibini tebrik ediyoruz. Böyle güzel ve faydalı faaliyetlerin devamını bekliyoruz. 

Adnan Kalkan

Yorumlar (1)
Orhan Çakay 1 ay önce
Allah her daim yardımcınız olsun kardeşim
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 09 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı