Eğitim-İş Sendikası Antalya Şubesi Antalya’da İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde ve Antalya ili genelinde yetkili sendika oldu.

2024 Mayıs ayı ile birlikte eğitimde yetki sahibi sendikalar belli oldu. Eğitim-İş Antalya Şubesi 8 Bin 514 kişilik üye sayısı ile geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yetkili sendika oldu.

2023 yılında az bir farkla yetkili sendik olmayı başaran Eğitim-İş bu yıl farkı daha da açarak; en yakın rakibine 374 fark atarak yetkiyi aldı.

Eğitim Bir Sen'den İl Milli Eğitim Müdürüne Uyarı! Eğitim Bir Sen'den İl Milli Eğitim Müdürüne Uyarı!

Eğitim İş’ten sonra Antalya genelinde en fazla üye sayısına uzun yıllardır (2023 yılına kadar) yetkiyi elinde tutan Eğitim Bir Sen ulaştı. Sendikanın bu yılki üye sayısı 8 bin 140,

Üçüncü sırada yer alan Türk Eğitim Sen 7 bin 104 üyeye sahip. Dördüncü sıradaki Eğitim Sen’in üye sayısı ise 2 bin 198 olurken; beşinci sıradaki Hür Sen 744 üyeye sahip.

Eğitim-İş Sendikası Antalya Şube Başkanı Sadık Acar, konu ile ilgili yaptığı bilgilendirmede şu ifadelere yer verdi; “Gözbebeğimiz Eğitim İş, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğünde ve Antalya ili genelinde yetkili sendika olmuştur. Örgütümüze hayırlı olsun. Bu süreçte emeği geçen üyelerimize, iş yeri temsilcilerimize, ilçe yöneticilerimize, şube yöneticilerimize teşekkür ediyoruz. Yeni seçilecek yöneticilerimizle hedeflerimizi daha da ileri taşıyacağımıza inancımız sonsuzdur. Yaşasın Eğitim İş, Yaşasın örgütlü mücadelemiz!”