Rüşveti alan Doktor, çekmeceye böyle attı

Antalya'da ameliyat öncesi 'bıçak parası' isteyen Doç. O.C.'nin hastasından aldığı 40 bin lirayı sayıp çekmecesine koyduğu ana ilişkin görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde O.C.'nin hastası M.D.'nin cebinden çıkardığı 5 bin lirayı bırakması için bir dosya açtığı ve dosyayı çekmeceye döktüğü görülüyor. İddiaları reddeden O.C., "Parayı hediyelik çikolata ya da lokum zannettim" dedi. Kaynak : Yeni Şafak

ASAYİŞ 17.03.2023, 16:01
Rüşveti alan Doktor, çekmeceye böyle attı

Hastasından 200 bin lira bıçak parası isteyen doktor suçüstü yakalandı. Antalyada 13 Mart günü polise başvuran M.Y. isimli hasta, kemik tümörü ameliyatı yapan Akdeniz Üniversitesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalında görevli Doç. Dr. O.C.nin kendisinden 200 bin lira istediğini söyleyip şikayetçi oldu. Paranın 160 bin lirasını döviz olarak ödediğini belirten M.Y., kalan 40 bin liralık kısmı 14 Marttaki kontrolde vereceğini söyledi.

Rüşveti ortaya çıkarmak için teknik çalışma başlatan Antalya Emniyeti, doktor O.C.nin Tıp Bayramı olan 14 Mart günü muayenehanesinde M.D. isimli başka bir hastadan 5 bin lira aldığını, seri numaraları alınan 40 bin liranın da M.Y. tarafından O.C.ye teslim edildiğini belirledi. Muayenehaneye baskın yapan ekipler O.C.yi gözaltına aldı, yapılan aramada rüşvet paraları da ele geçirildi. Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen doktor O.C. tutuklandı.

ANBEAN KAMERADA

O.C.nin rüşvet aldığı anlar kameralara yansıdı. O.C.nin saat 10.00da odaya giren M.D.nin cebinden çıkardığı 5 bin lirayı bırakması için bir dosya açtığı, parayı dosyayla çekmeceye döküp saydığı görülüyor. Saatler 11.50de ise tekerlekli sandalyeyle muayenehaneye giren M.Y. 40 bin lira bulunan poşeti O.C.ye veriyor. Doktor da para dolu poşeti çekmecesine koyuyor.

ÇİKOLATA SANMIŞ

Doktor O.C. ifadesinde iddiaları reddedetti: "M.D.nin verdiği parayı ben talep etmedim. M.Y.den verdiğini iddia ettiği 7 bin 800 Euro gibi bir para almadım. 40 bin TLlik parayı hediyelik çikolata ya da lokum zannettim. Aldıktan sonra para olduğunu anladım."

Kaynak : Yeni Şafak

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 30 Mart 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı