Terör inlerini yerle bir eden savaş uçakları yuvalarına döndü

Diyarbakır 8. Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkarak 'Pençe-Kılıç Hava Harekatı'na katılan savaş uçakları Diyarbakır'a indi.

Askeri Personel 20.11.2022, 12:39
Terör inlerini yerle bir eden savaş uçakları yuvalarına döndü

Terör inlerini yerle bir eden savaş uçakları yuvalarına döndü - Tıkla İzle

Diyarbakırda konuşlu bulunan 8. Ana Jet Üs Komutanlığından dün saat 23.45 sıralarında hava hareketliliği yaşandı. Üs komutanlığından art arda havalanan savaş uçakları, gecenin karanlığında Suriye ve Irakın kuzey bölgeleri istikametine yöneldi. Aralıklarla yaklaşık 2 saat süresince uçak hareketliliği yaşandıktan sonra Milli Savunma Bakanlığından (MSB), Suriye ve Irakın kuzeyindeki terör yuvalarına hava harekatı düzenlendiği bilgisi paylaşıldı.

Hesap zamanı”

Milli Savunma Bakanlığından hava harekatına ilişkin Twitterdan yapılan ilk açıklamada, pistten havalanan bir savaş uçağının görseline de yer verilerek, "Hesap zamanı! Alçaklardan hain saldırıların hesabı soruluyor" ifadeleri kullanıldı.

SİHAlar da destek verdi

Suriye ve Irakın kuzeyinde tespit edilen terör hedeflerinin vurulduğu hava harekatında Diyarbakır dışında Malatyadan da savaş uçaklarının kalktığı, Batmandan havalanan SİHAların da operasyona destek verdiği öğrenildi. Saldırı ile terör örgütüne büyük darbe vuruldu.
Hava harekatına katılan savaş uçakları sabahın ilk ışıklarıyla sessizce pistte iniş yaparak hangarlara girdi.

Rıdvan Kılıç - Murat Başal

banner183
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 07 Aralık 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı