ÖSYM Duyurdu KPSS Sınav Ücretlerine Yüzde 100'den Fazla Zam! ÖSYM Duyurdu KPSS Sınav Ücretlerine Yüzde 100'den Fazla Zam!

Atatürk Üniversitesi açıköğretim güz dönemi bütünleme sınavları online olarak başladı. 12 gün sürecek olan bütünleme sınavının ayrıntıları Atatürk Üniversitesi'nin resmi adresinden paylaşıldı. Peki, ATA AÖF online bütünleme sınavına nasıl girilir? İşte ATA AÖF bütünleme sınav tarihleri ve saatleri...

Atatürk Üniversitesi güz dönemi bütünleme sınavları bugün başladı. Online olarak gerçekleştirilen sınavın tarihleri ve saat aralıkları üniversite resmi adresinden duyuruldu.


BÜTÜNLEME SINAVI TARİHLERİ
Online Bütünleme Sınav Sistemi 29 Mart - 09 Nisan 2023 tarihleri arasında, her gün 10.00 ile 23.00 saatleri arasında erişime açılacak. Sisteme kayıtlı öğrenciler, sınav sistemine https://esinav.ataaof.edu.tr/ adresini kullanarak doğrudan erişebilir. Öğrenciler anılan tarih aralığında, hangi gün hangi derslerin sınavına girebileceklerini gösteren detaylı sınav programını Fakülte web sayfasından görüntüleyebilecek.


ONLİNE SINAVIN SÜRESİ HAKKINDA BİLGİLER
Her bir ders için 20 sorudan oluşan sınavın oturum süresi 30 dakikadır. Sınav ekranında yer alan sayaçtan kalan sınav sürenizi takip edebilirsiniz. Sınavı başlattıktan sonra 30 dakikalık süreniz başlar ve herhangi bir nedenden dolayı sınavdan çıksanız dahi 30 dakikalık sınav süresi azalmaya devam eder. Bu süre içerisinde "SINAVI BİTİR" butonuna tıklamazsanız, 30 dakika tamamlandığında seçili cevaplarınız sisteme otomatik olarak gönderilir ve sınav oturumunuz sonlandırılır. Sınavda cevap verdiğiniz veya boş bıraktığınız sorulara tekrar geri dönmeniz engellenmiştir. Bir soruyu cevapladıktan ya da “Boş Bırak” seçeneğini işaretledikten sonra “Sonraki” butonunu kullanarak bir sonraki soruya geçiş yapabilirsiniz.


BÜTÜNLEME SINAVININ KATKISI
Online Bütünleme Sınavı notunun başarı notuna katkısı %70 oranındadır. Sınav sonuçlarının değerlendirilmesinde 4 (dört) yanlış cevap, 1 (bir) doğru cevabı götürmektedir.