İkinci kez il dışı veya il içi atama başvurusunda bulunacakların ilişik kesme işlemleri ne zaman başlayacak? Atama başvuruların yapılması, sonuçlarını ilan edilmesi ve görevlerinden ayrılma sürecine dair merak edilen tüm detaylar ve tarihler haberimizde yer alıyor.

Beklenen haber geldi!
Milli  Eğitim Bakanlığı’nın son günlerde paylaşmış olduğu ikinci yer değişikliği duyurusunda başvuru ve atama takvimi netleşti. Bu süreç çerçevesinde atama için hak sahipliği kazananların ilişik kesme işlemlerinin ne zaman başlayacağı da en çok merak edilenler arasındaydı ve işte o beklenen o haber geldi. Hem il içi hem de il dışı isteğe bağlı yer değişikliğine ikinci kez başvuruda bulunacaklar için işte önemli tarihler…


İller arası isteğe bağlı yer değişikliği bu yıl ikinci defa il içi tayin başvuru hakkından önce tanındı. Bu sebeple süreler önce iller arası ardından il içinde atama olacak şekilde belirlendi. İller arası isteğe bağlı yer değişikliği başvuruları 11 Temmuz tarihinde başlayacak ve 16 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Atamalar ise 18 Temmuz tarihinde gerçekleşecek. Öğretmenin ilişik kesme işlemleri 19 Temmuz tarihinde sonlanmış olacak.

Atamaların sonucu 30 Temmuz’da ilan edilecek!
İl içi başvuru ve atama takvimine göre bu süre Temmuz ayının sonuna kadar devam ediyor. Görevden ayrılma işlemleri ise Ağustos ayında gerçekleşiyor. İl içi isteğe bağlı başvuruların alınması 23 Temmuz - 26 Temmuz arası olacak. Atamalarının sonuçları 30 Temmuz tarihinde ilan edilecek.

Öğretmenlerin Seminler Tarihleri.. Öğretmenlerin Seminler Tarihleri..

30-31 Temmuz tarihlerinde atama kararnameleri oluşturulacak. 1 Ağustos tarihi itibariyle ise görevden ayrılma işlemleri tamamlanmış olacak.

Editör: ELİF KOÇ