Öğretmenlik Meslek Kanunu taslağında yer alan ek ders ücretlerine yüzde 15 zam yapılmasına Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'ten izin çıkmadı.

Ek ders ücretindeki yüzde 15 artış ve gösterge katsayılarındaki değişiklik tasarruf paketine takıldı! Maliye Bakanlığı, Öğretmenlik Meslek Kanunu taslağınaki düzenlemeye onay vermedi. Ayrıca Yeşil pasaportlar da Dışişleri Bakanlığı'na takıldı.

Mülakatlar Kalkıyor! Mülakatlar Kalkıyor!

Türkiye gazetesinin haberine göre haftaya Meclis'e gelmesi beklenen Öğretmenlik Meslek Kanunu (ÖMK) taslağında yer alan ek ders ücretine artış planlaması, kamuda açıklanan tasarruf paketine takıldı.

EK DERS ÜCRETLERİNDE ARTIŞ OLACAK MI?

Mevcut düzenlemede öğretmenler gündüz 140, gece ve hafta sonu eğitimlerinde ise 150 gösterge rakamı üzerinden hesap edilen tutar kadar ek ders ücreti almaktaydı.

Hazırlanan taslakta ek ders ücretinin gösterge rakamı artırıldı. Gece, gündüz ve hafta sonu ayrımı yapılmaksızın 160 gösterge rakamı üzerinden ek ders ücreti ödenmesi yönünde düzenleme yapıldı. Ek ders ücretlerinde yapılması beklenen yüzde 15’lik artışa Hazine ve Maliye Bakanlığından izin çıkmadı. İstişareler sürüyor.

kamubiz.com.tr