09.11.2020, 19:44

​Bunak Joe'nin başkan olması Türkiye'ye yarar

Amerikan seçimlerinde kıyasıya yarışan iki aday bilindiği gibi farklı iki gücün temsilcisi olarak boy gösteren sembolik isimlerdi.

Trump, ulus devletçi bir görüntü çizerken Biden ise küreselci oligarşik yapının 77 yaşındaki adayı idi. Dolayısıyla Biden’in arkasındaki güç savaş yanlısı, yayılmacı ve sömürgecidir.

Başkan Biden bundan sonra önüne konulan projeleri uygulamaktan başka bir şey yapmayacaktır.

Pentagon'un başındakiler beni sevmiyordur. Çünkü onlar savaştan başka bir şey istemiyor” diyerek Amerikan’ın sonu gelmeyen savaşlardan çekilmesi gerektiğini ifade eden Trump ise kaybetti.

Şu sıralar Amerika’da Biden’den daha fazla sevinen bir isim varsa o da kuşkusuz Obama’dan başkası değildir. Elbette İsrail’in çıkarı için Suriye rejiminin yıkılması gerektiğini söyleyen Hillary Clinton da sevinenler arasında.

Bir de bizim muhalefet seviniyor ki onların derdi daha başka.

Çünkü Biden bundan böyle Obama’nın devamı niteliğinde bir politika takip edecektir.

Benim anlamadığım, Biden’in, “siyahi çocukların beyazların okuduğu okullara servisle taşınmasına karşı çıkmasına rağmen”bugün hatırı sayılır oranda zencilerden oy almış olmasıdır.

Trump bir ara; “DEAŞ birçok yönden Obama’yı onurlandırıyor, sahtekâr Hillary’ın da yardımcısı olduğunu söyleyebilirim” diyerek terör örgütlerinin arkasındaki gücü açık etmişti.

E, kendisi de YPG/PKK hakkında “onlar özel insanlar ve müthiş savaşçılar Kürtleri terk etmiyoruz” diyerek terör örgütüne ziyadesiyle yardımda bulunmuştur.

Bizim ülke Biden’i yakından tanır.Hatırlayınız, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Ankara’ya gelerek, “Yeterli düzeyde empati gösterilmediği konusunda düşünceler var. Darbe girişimine gerektiği gibi tepki veremediğimiz için şahsen Türkiye’ye geldim” diyen biridir Biden.

Dahası “Darbe gecesi bunun bir internet oyunu olup olmadığın anlayamadık” diyen de odur.

16 Aralık 2019 tarihinde;“Erdoğan bir otokrattır. Kendisi Türkiye’nin cumhurbaşkanı ve çok daha fazlası. Şimdi yapmamız gerektiğini düşündüğüm şey, ona karşı çok farklı bir yaklaşım benimsemek ve muhalif liderleri desteklediğimizi açıkça ortaya koymak” şeklinde yaptığı açıklamayla içerideki muhalefeti de heyecanlandıran yine Biden’den başkası değildi.

Neticede Amerika’daki seçimlerin galibi küreselciler oldu. Sanırım yapacakları ilk iş; Trump’a, Obama ve Hillary’ın politikaları üzerinden küreselcilere ve şirketlerine savaş açmasının bedelini ödetmeye çalışacaklardır.

Küreselci oligarşik yapılanmanın da üç yüz yıllık hedefi olan “tek dünya devleti projesini” kaldığı yerden devam ettireceğini düşünüyorum.

Belli ki 50 bankanın toplam varlıklarının büyüklüğü 187 ülkenin bir yılda ürettiği gayrisafi yurt içi hasılaya denk geldiği bir dünyayı kolay kolay elden bırakacak gibi görünmüyorlar.

Bundan daha da vahimi, Orta Doğu’yu kan ve gözyaşı ile sulayan küresel emperyalist çetenin savaş iştahı kabaracaktır. Bilindiği gibi karşımızda “Büyük İsrail” hedefine ulaşmak için dünyada bir dinler savaşı çıkartmayı göze almış azgın bir topluluk var.

Devletleri küçülterek zayıflatmak ve ileride bir dünya hükümeti kurmak gibi vazgeçilmez ilahi bir hedefleri var.

Tam da bu bakımdan içimizdeki Türkiye karşıtlarının epeydir destek verdiği bir plan değil midir bu? Erdoğan’ı şeytanlaştırarak ülkeyi haydut devletler kategorisine sokan bir politikanın yılmaz savunuculuğunu yapmıyorlar mı?

O yüzdendir ki Biden’in kazanmasına içten içe seviniyorlar. Çünkü onlar başından beri S-400 dahil Suriye ve Akdeniz politikamızdan ve kazanımlarımızdan en az Biden kadar rahatsız olan bir kitle.

Ne var ki Biden’in kazanmış olması bir şey değiştirmiyor.Türkiye gibi gittikçe bölgede aktör bir ülke olarak beliren bir ülkeyi özgün politikalarından ve bağımsızlık mücadelesinden artık kimse caydıramayacaktır.

Muhalefetin yerinde olsam kara kara düşünürdüm. Çünkü Biden’in Erdoğan ve Türkiye karşıtı yapacağı her açıklamada ve atacağı her adımda Erdoğan daha da güçlenecek ve taraftarını artıracaktır.

Kaldı ki Türkiye kendi dengesini kendi kuran güçlü bir ülke durumuna geldi.Artık hiçbir ülke Türkiye’yi karşısına alarak plan yapamaz.

Yorumlar (0)
banner51
15°
açık
Günün Anketi Tümü
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
2021 Yılı Asgari Ücret ne Kadar Olmalı?
Namaz Vakti 04 Aralık 2020
İmsak 06:34
Güneş 08:06
Öğle 12:59
İkindi 15:22
Akşam 17:43
Yatsı 19:09