Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın seçimleri kazanması halinde yeni Milli Eğitim Bakanı kim olacak? O isim Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme gerçekleştirdi. İsmi geçen adaylar arasında kimler yer alıyor? Boşalacak olan Bakanlık koltuğuna kim oturacak? Detaylar ogretmenlericin.com Özel Haberimizde..

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ak Parti Ordu milletvekili seçildi. Yapacağı yemin töreninin ardından Bakanlık koltuğuna veda etmesi bekleniyor. Peki yeni bakan kim olacak? Ayrıntılar geliyor..

Geçtiğimiz günlerde ogretmenlericin.com olarak ilk defa Erhan Afyoncu'nun Milli Eğitim Bakanlığı için ismi geçen en güçlü adaylar arasında olduğunu yazmıştık. Erhan Afyoncu Nisan başında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme gerçekleştirdi. Bakanlığa veda edecek Mahmut Özer de Tokatlı olması sebebiyle Erhan Afyoncu'yu desteklediği ifade ediliyor. Geçtiğimiz 45 bin öğretmen atamasında Tarih branşına yüksek kontenjanın verilmesinin de tarihçi olan Erhan Afyoncu'nun önerisiyle olduğu iddialar arasında. Peki başka hangi isimler yer alıyor?

Fotoğraf 2018 yılına ait..

Kamil Şamlıoğlu da ismi geçen kişiler arasında. Rizeli olan Kamil Şamlıoğlu Ak Parti milletvekili aday adayı oldu lakin milletvekilliğine seçilemedi.

Ve “Allah Belanı Versin Nurettin” bulundu! Ve “Allah Belanı Versin Nurettin” bulundu!