Telegram Nasıl Yüklenir, Telegram Nasıl Kullanılır? Telegram Güvenli mi, Telegram'ın WhatsApp’tan Farkı?

Whatsapp kanadında yaşanan son gelişmeler, kullanıcıları farklı anlık mesajlaşma programlarına yöneltti. Bu noktada telegram yazılımı kullanıcılardan daha çok rağbet görmeye başladı. Bir Rus programcı tarafından geliştirilen Telegram aynı Whatsapp gibi hem sesli, hem görüntülü hemde metin tabanlı yazışmaların yapılabileceği bir anlık mesajlaşma prgoramı.

Dijital-Sosyal Medya 09.01.2021, 22:30
Telegram Nasıl Yüklenir, Telegram Nasıl Kullanılır? Telegram Güvenli mi, Telegram'ın WhatsApp’tan Farkı?

Kullanım koşulları ile gizlilik ilkelerinde değişikliğe giden ve Şubat ayı ile birlikte facebook ile verileri paylaşmaya başalayacak olan Whatsapp kullanıcı kaybetmeye şimdiden başladı. Yaklaşık 4 yıldır kullanımda olan Telegram, Whatsapptan vazgeçenlerin 1 numaralı yeni durağı oldu. Nikolai ve Pavel Durov tarafından geliştirilen anlık şifreli mesajlaşma hizmeti Telegram güvenlik anlamında şifreleme sisteminin kalitesiyle biliniyor.

Bugüne kadar, hükümetler de dahil olmak üzere üçüncü taraflara 0 bayt kullanıcı verisi açıkladığını iddia eden, yani kullanıcı verilerini yüzde yüz oranında koruduğunu ifade eden Telegram Android ve İos marketlerden (playstore, appstore) akıllı cihazlara indirilebilirken, aynı zamanda bilgisayarlara da indirilip kurulabiliyor!

Telegramda herkese açık bir kullanıcı adı belirleyebilirsiniz. Daha sonra diğer kullanıcıların sizi bu kullanıcı adıyla bulması mümkün hale gelir. ‘Genel sonuçlar’ altındaki kişiler aramasında görünürsünüz. Sizi bulan kişilerin numaranızı bilmeseler bile size mesaj gönderebilir.

Telegram Nereden, Nasıl Yüklenir?

Android için Telegram yüklemek için tıklayın

iPhone / iPad için Telegram için tıklayın

PC/Mac/Linux için Telegram için tıklayın

Yorumlar (0)
13°
açık
Günün Anketi Tümü
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanmayı düşünüyorsunuz?
Namaz Vakti 22 Ocak 2021
İmsak 06:47
Güneş 08:16
Öğle 13:21
İkindi 15:52
Akşam 18:15
Yatsı 19:39