Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Gençleri, çocukları ve aileyi muhafaza etmemiz lazım'

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Gençleri, çocukları ve aileyi muhafaza etmemiz lazım. O yüzden ülkemizin 450 noktasında aile irşat rehberlik merkezlerimiz var” dedi.

Diyanet Personeli 28.01.2023, 23:25
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Gençleri, çocukları ve aileyi muhafaza etmemiz lazım'

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Tokatta din görevlileri ile bir araya geldi. Karşıyaka Gaziosmanpaşa Merkez Camii Konferans Salonunda gerçekleştirilen programda konuşan Başkan Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı personelinin Peygamber varisi olarak İslama ve milletine hizmet ettiğini söyledi. Başkan Erbaş, 4-6 yaş Kuran kurslarının öneminden bahsederek, “Rabbimiz Kuran-ı Kerimde; ‘İyilikte yardımlaşın buyurmaktadır. Neslimizi Kurana göre yetiştirmekten daha güzel iyilik var mı?” dedi. Diyanet İşleri Başkanlığının gençlik, çocuklar ve aile üzerine çalışmalarının yoğunlaştığına işaret eden Başkan Erbaş, “2018 yılında Mevlid-i Nebi haftasının konusunu ‘Peygamberimiz ve Gençlik, 2019da ‘Peygamberimiz ve Aile, 2020de ise ‘Peygamberimiz ve Çocuk olarak seçtik. Bu üç alanı muhafaza etmemiz gerekiyor. O yüzden ülkemizin 450 noktasında aile irşat rehberlik merkezlerimiz var” diye konuştu.

“Çocuklara temel dini bilgileri öğretin”

Başkan Erbaş, Peygamber Efendimizin “Çocuklarınıza 7 yaşına gelinceye kadar öğretiniz” hadis-i şerifine atıfta bulunarak, “Bugün eğitim bilimciler ittifak halindeler ve 7 yaşa dikkat çekiyor ve çocukların eğitiminin yüzde 70inin 7 yaşına kadar oluştuğunu söylüyor. O yüzden çocuklara temel dini bilgileri öğretiniz” ifadelerini kullandı.
Programa, Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafiz Osman Şahin, Din Hizmetleri Genel Müdürü Şaban Kondi, Tokat İl Müftüsü Abdullah Pamuklu ve çok sayıda din görevlisi katıldı.

Musa Enes Aksakal

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 05 Haziran 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı