Hafızlık sınav sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak? İşte Hafızlık sınav sonucu Diyanet sorgulama ekranı!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Hafızlık sınavı sonuçları adaylar tarafından merak ediliyor. Kur'an kurslarında ve dışarıdan kendi imkanlarıyla hafızlıklarını tamamlayan öğrenci ve vatandaşlar için hafızlık sınavi ile ilgili takvim daha önce açıklanmıştı. Peki, Hafızlık sınav sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak? İşte Hafızlık sınav sonucu Diyanet sorgulama ekranı!

Diyanet Personeli 21.09.2022, 22:31
Hafızlık sınav sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak? İşte Hafızlık sınav sonucu Diyanet sorgulama ekranı!

Diyanet tarafından Kuran kurslarında ve dışarıdan kendi imkanlarıyla hafızlıklarını tamamlayan öğrenci ve vatandaşlar için hafızlık sınavı yapılmıştı. Adaylar, hafızlık sınav sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığını merak ediyor. Peki, Hafızlık sınav sonuçları 2022 ne zaman açıklanacak? İşte Hafızlık sınav sonucu Diyanet sorgulama ekranı!

HAFIZLIK SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adaylar; “Hafızlık Tespit Sınavı” sonuçlarını 21 Eylül 2022 tarihi itibariyle https://dibbys.diyanet.gov.tr/EHYS/Hafizlik/HafizlikSinavSonucuSorgulama.aspx adresi üzerinden öğrenebilecekler. Sınavda başarılı olarak belge almaya hak kazanan öğrenciler “Hafızlık Belgeleri” eğitim gördükleri Kur’an kursunun bağlı olduğu müftülüğe, hafızlığını kendi imkânlarıyla tamamlayan ve dışarıdan sınava katılarak belge almaya hak kazananların belgeleri ise başvuru esnasında belirttikleri müftülüklere gönderilecek.

SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI!

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı