En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Eğitim Bir Sen Şube Başkanından Kongrede Ali YALÇIN'a Sert Sözler

Kamu 17.11.2018, 22:34

Eğitim Bir Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Ali MUSA BİNA görevi bıraktı. Ve Görevi Bırakan BİNA; sendikanın bugün yapılan Kongredeki son konuşmasında çok çarpıcı sözler söyledi. 

Ali Musa BİNA gnel merkezin kendilerini harcadığını ima ederek , Genel merkez yöneticilerine ve Genel Başkan Ali YALÇIN'a çok çarpıcı sözlerle yüklendi. 

Eğitim Bir Sen camiasında herkesin eleştirdiği ama kimsenin söylemeye cesaret edemediği sözleri gmrevi devren bir şube başkanının kongrede genel başkan vekili huzurunda söylemesi Eğitim Bir Sen'in geldiği noktanın da sorgulanması gerektiği gerçeğini gözler önüne serdi.  

Ali Musa BİNA; sendikanın geldiği durum noktasında da çok çarpıcı sözler söyledi. 

BİNA , Ali YALÇIN'a "oturduğunuz yerden ahkam kesersen, Racon Keserseniz, STK gibi yönetmezseniz ne genel olursunuz ne baş olursunuz." dedi.

Türkiye'nin 70'ten fazla ilinde birden fazla aday ortaya çıkıp adayalar biribir hakkında atıp dururuken, kan gövdeyi götürürken  sağda solda şölen dediğiniz şey nerde dedi. 

İşte  O Sözler: 

Ali Musa BİNA; "Lokomotif nereye giderse Vagonlar oraya gider.  Mesajda en büyük gücümüz üyelerimiz dedi Genel Başkanımız. O üyelerin ne dediğine bakmazsanız oturduğunuz yerden racon kesmeye kalkarsanız böyle olur. 

Eğer biz kendi adava adamlarımızı kendi elimizle yer çöpe atarsak bu davayı omuzlayacak kimse bulamayız. Sen oturduğun yerden ahkam kesmeye devam edersen ne genel ne baş olamazsın. 

Sendikanın geldiği durum konusunda Genel başkan burada LAtif SELVİ ile ilgili bu mesajı da iletiyorum " diyerek Ali YALÇIN'ı çok sert sözlerle eleştirdi. 

Bizi kapıdan kovsanız biz bacadan gireriz. Ali Musa BİNA ve onun gibielr hep varolacakalr ve mücadele etmeye devam edecekler. " dedi. 

Eğitim Bir Sen'in geldiği durumu göstermesi açısından Ali Musa BİNA'nn açıklamaları oldukça manidar. 

Bu açıklamaların eğitim bir sen camiasında herkesin eleştirdiği ama kimsenin söylemeye cesaret edemediği sözleri söylemesi de oldukça manidar olarak değerlendiriliyor. 

Eğitim Bir Sen şubelerine ve yöneticilerine tavsiyemiz bu sözleri ve eleştirileri koltuklardna gidince değil koltuklarda otururuken de yapmanız. 

İŞTE O ÇOK TARTIŞILACAK SÖZLER:

 

Yorumlar (0)