1 Ocak Yılbaşında Okullar kaç gün tatil edilecek?

Yıl başının yaklaşması ile beraber öğrenciler ve aileler yıl başında kaç gün tatil olduğunu araştırmaya başladılar. Yıl başının bu sene hafta sonuna denk gelmesi ile tatil kaç gün olacak? İşte detaylar...

Eğitim 19.12.2023, 21:54
1 Ocak Yılbaşında Okullar kaç gün tatil edilecek?

Yıl başına sayılı gün kala kutlamalar için hazırlıklar yapıldı, tatil planları oluşturuldu. 30 ve 31 Aralık tarihlerinin cumartesi ve pazar gününe denk gelmesi yıl başı tatilinin araştırılmasını arttırdı. Yıl başında kaç gün tatil olacak? Hangi günler tatile dahil edilecek?

Yıl başında 3 gün tatil var!

30 ve 31 Aralık günlerinin cumartesi ve pazar gününe denk geldiği bu yıl yıl başı kutlamaları pazar günün gecesi yapılacak. 1 Ocak gününün resmi tatile dahil olması hafta sonu ile beraber 3 günlük tatil olmasını sağlarken aileler için uzun bir kış tatili planlarının oluşturulmasına fırsat oluşturdu.

Açıklanan son bilgilere göre yıl başında birçok aile tatil rezervasyonlarını şimdiden oluşturdular. 3 günlük uzun tatilin etkisi ile şehir dışı tatilinin daha ön planda tutulduğu belirtilirken otellerin %80’ninin dolduğu belirtildi. Kar yağışlarının da son günlerde artması ile beraber daha çok kayak merkezlerine yönelen aileler 3 günlük yıl başı tatilinde kış tatilinin tadını çıkaracaklar.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 27 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı