Ata'ya saygı nöbetini canlandıran öğrenciler Anıtkabir'de

Iğdır'da Ata'ya saygı nöbetini canlandıran öğrenciler tüm Türkiye'yi duygulandırmıştı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından Ankara'ya getirilen öğrenciler Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'i ziyaret etti.

Eğitim 18.11.2023, 21:17
Ata'ya saygı nöbetini canlandıran öğrenciler Anıtkabir'de

Iğdırın Karakoyunlu ilçesine bağlı Cennetabat köyündeki Şehit Havacı Er Nurettin Manaz İlkokulu öğrencileri, 10 Kasım Atatürkü Anma Günü dolayısıyla düzenlenen programda, Anıtkabirde tutulan saygı nöbetini canlandırdı.

Milli Savunma Bakanlığı, görüntülerin Iğdır Valiliğince paylaşılmasının ardından öğrencilerin Anıtkabiri görme hayalini gerçekleştirmek için program düzenledi.

Program dahilinde Iğdırdan Ankaraya getirilen 5 öğrenci öğretmenleriyle Anıtkabiri gezerek, Atatürkün ebedi istirahatgahını yakından görme fırsatı buldu.

Çocuklar Türk bayraklarıyla, Mehmetçiğin nöbet değişimine yanlarında yürüyerek eşlik etti.

"Anıtkabir çok güzelmiş"

Öğrenci Devran Çatma, Anıtkabiri görme hayalini gerçekleştirdikleri için çok mutlu olduğunu belirterek, "Anıtkabiri görmek için çok heyecanlandım. Uçağa binip geldik. Anıtkabir çok güzelmiş, ilk kez görüyorum." diye konuştu.

Çatma, büyüdüğünde asker olarak Anıtkabirde nöbet değişimi yapmak istediğini söyledi.

Öğretmen Zeynep Avar, öğrencilerinin hayallerini gerçekleştirmenin gururunu yaşadığını ifade ederek, "10 Kasımda hazırlanan video yayınlandıktan sonra gerçekten çok büyük bir ilgi gördü. Arkadaşlarım, öğretmen arkadaşlarım çok tebrik etti" dedi.

Derslerde Anıtkabirin nasıl bir yer olduğuyla ilgili öğrencilerin sık sık soru sorduklarını kaydeden Avar, "Uçaktayken de Anıtkabirin nasıl bir yer olduğunu sürekli sordular. Ne zaman göreceğiz, ne zaman orada olacağız? dediler. Onlar şimdi mutlu, bizler de çok mutluyuz" diye konuştu.

TRT Haber

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 04 Mart 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı