’Dersimiz yangın söndürme’

TÜRKİYE'NİN DÖRTBİR YANINDAKİ ÜNİVERSİTELERİN İTFAİYE VE SİVİL SAVUNMA BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİ SANSUN'DA STAJ GÖRDÜKLERİ İTFAİYEDE YANGIN SÖNDÜRMELERDE GÖREV ALIP MESLEĞİ ÖĞRENİYORLAR.

Eğitim 18.08.2023, 18:15
’Dersimiz yangın söndürme’

Türkiye’deki çeşitli üniversitelerde eğitim gören itfaiye ve sivil savunma bölümü öğrencileri, Samsun’da yangına nasıl müdahale edildiğini uygulamalı olarak öğreniyorlar.

Türkiye’deki çeşitli üniversitelerin 2 yıllık sivil savunma ve itfaiyecilik bölümünde eğitim gören 34 öğrenci, stajlarını Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda yapıyor. Bugün İlkadım ilçesi Toybelen Mahallesi’nde bulunan Samsun 2. El Otomotivciler Sitesi’nde duvar kenarında biriktirilen eski ve hurdalık eşyaların bulunduğu yerde sıcaktan çıkan yangını, Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri kısa sürede müdahale ederek söndürdü. Boş boya ve sprey kutularının da patlaması ile paniğe sebep olan yangını söndürme çalışmasına stajyer itfaiye ve sivil savunma öğrencileri de katıldı. Hortumlarla alevlere su sıkan stajyer öğrencilerin bazılarının stajda son günleri olduğu öğrenildi. Stajyer öğrenciler, stajın son gününde uygulama yapma fırsatı buldular.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Şu an seçim olsa hangi partiye oy verirdiniz?
Namaz Vakti 26 Eylül 2023
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı