Din Öğretiminde Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi Açıklaması

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Din Öğretiminde Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi'nin Tanıtım Programı'na katılan Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, önemli açıklamalarda bulundu.

Eğitim 05.12.2023, 16:39
Din Öğretiminde Dayanıklı Sınıflar Hareketi Projesi Açıklaması

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Yapmazsak gelecek kuşakları kaybedeceğiz, yapmazsak milletin geleceğini kaybedeceğiz. Bu yıl eğitim-öğretim yılını sorunsuz şekilde başlatabildik. Kuşkusuz 6 Şubattan önceki konfor ortamında başlatamadık. Ama asgari müşterekte bu süreci başlattık. Ağır hasarlı ve yıkılması gereken binalar dışında tadilatla eğitim-öğretime açabileceğimiz derslikleri açtık. Bölgede çalışan öğretmen arkadaşlarımızdan çalışmak isteyen arkadaşlarımıza eğitimler ve onları teşvik edici başka kolaylıklar sağladık. Ayrılmak isteyen arkadaşlarımıza kolaylıklar sağladık. Yeni öğretmen atamalarında bölgeye atanan öğretmenlere ayrıcalık tanıdık. Yeni atanan ya da hala çalışmaya devam eden 200 binin üzerinde öğretmeni tek tek arayarak, hangi ihtiyaçları olduğunu tespit ettik. Bölgede çalışan öğretmen arkadaşlarımızın eğitim-öğretim süreçlerini daha sağlıklı yürütebilmeleri için onlara destek olmaya çalıştık. Bölgedeki öğrenci arkadaşlarımızın öğrenme kayıplarını tekrar kazandırabilecek şekilde yaz aylarında isteğe bağlı, eğitim-öğretim başladıktan sonra zorunlu olmak üzere telafi eğitimleri yaptık.

Türkiye zor bir coğrafya. Bu coğrafyada her an, her türlü, olağandışı durumla karşı karşıya kalabiliriz. Ben, bu anlamda bizim bu tür olaylara her an hazırlıklı olmamız gerektiğini düşünüyorum. Ben inanıyorum ki hem yaşadığımız felaketin yaralarını sarabilmek açısından hem de bundan sonra yaşayabileceğimiz bu türden felaketlere karşı tedbirli olabilmek açısından güzel bir etkinlik olacağını düşünüyorum.

Son yıllarda sıklıkla ve büyük ölçeklerde ülkemizde meydana gelen doğal afetler, bilhassa deprem; bize gösterdi ki maddi hazırlık kadar manevi hazırlık da büyük önem taşımaktadır. Dayanıklı Sınıflar Hareketi’nin öncelikli amacı genç insanları, içinde kaygı, korku, endişe barındıran felaket anlarındaki her türlü karşılaşmalara hazırlamaktır. Bu projede görev alan mesai arkadaşlarıma ve kıymetli akademisyenlerimize teşekkür ediyor, çalıştay çıktılarının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.’’ dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 22 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı