Fatih Altaylı'nın Öfkesi: Özel Okul Ücretleri Geri Alınıyor!

Fatih Altaylı'nın Öfkesi: Özel Okul Ücretleri Geri Alınıyor!

Eğitim 05.12.2023, 22:04
Fatih Altaylı'nın Öfkesi: Özel Okul Ücretleri Geri Alınıyor!

Fatih Altaylı, son YouTube programında özel okul ücretlerini sert bir dille eleştirmişti. Bugünkü programında ise odak noktasını özel okullarda görev yapan öğretmenlerin maaş koşullarına çevirdi. Altaylı, izleyicilerinden gelen talepler doğrultusunda özel okullardaki öğretmen maaşlarını detaylı bir şekilde değerlendirdi.

Öğretmen Maaşlarındaki Değişim

Fatih Altaylı, eski zamanlarda iyi özel okulların devlet okullarındaki başarılı öğretmenleri yüksek maaşla transfer ettiğini belirtti. Ancak günümüzde durumun tam tersine döndüğünü vurguladı. Özel okul sayısındaki artışın öğretmen maaşları üzerinde olumsuz bir etki yarattığını dile getirdi. Altaylı, birçok özel okulda 20-25 yıl deneyime sahip öğretmenlerin asgari ücret veya biraz üzerinde maaş aldığını ifade etti. Ayrıca, bazı tarikat okullarında öğretmenlere asgari ücret ödenip, bir kısmının kayıt dışı olarak geri alındığını belirtti.

Çalışanların Zor Durumu

Altaylı, ülkedeki neredeyse %60ının asgari ücretle çalıştığını ancak açıktan para alındığını savundu. Bu durumun hem çalışanların tazminat haklarına, emeklilik haklarına, hem de emeklilik maaşlarına olumsuz etki ettiğini vurguladı. Ayrıca, bu durumu "çalışanın emeğinin ve vergilerin hırsızlığı" olarak nitelendirdi. Denetimin eksik olduğunu belirten Altaylı, bu durumun düzeltilmesi gerektiğini dile getirdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını Sizce Kim Kazanır?
Namaz Vakti 23 Şubat 2024
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı